Fotbalisté Španělska, Skotska a Turecka postoupili na Euro

Fotbalisté Španělska, Skotska a Turecka postoupili z kvalifikace na mistrovství Evropy. Španělské vítězství 1:0 v Norsku ze skupiny A současně posunulo na závěrečný turnaj v příštím roce i Skoty. Turci ve skupině D doma deklasovali Lotyšsko 4:0.

Vedoucí Španělsko i druhé Skotsko mají v tabulce „áčka“ shodně 15 bodů. Třetí Norové na oba rivaly ztrácejí pět bodů a odehráli o zápas více. Utkání v Oslu rozhodl jediným gólem ve 49. minutě barcelonský záložník Gavi. Favorizovaní Turci rozhodli duel v Konye až ve druhém poločase, kdy se prosadil dvakrát Cenk Tosun a jednou Yunus Akgün a Kerem Aktürkoglu.

Evropský šampionát už zná sedm z 24 účastníků. Španělsko, Skotsko a Turecko doplnily Belgii, Francii, Portugalsko a hostitele Německo. Euro se uskuteční příští rok od 14. června do 14. července.

Kvalifikace ME 2024 ve fotbale:

Skupina A:

Gruzie – Kypr 4:0 (0:0)

Branky: 46. Kiteišvili, 58. Kvaracchelija, 82. Šengelija, 90.+5 Mikautadze z pen.

Turecko – Lotyšsko 4:0 (0:0)

Branky: 84. a 90.+2 Tosun, 58. Akgün, 88. Aktürkoglu.

Švýcarsko – Bělorusko 3:3 (1:0)

Branky: 28. Shaqiri, 89. Akanji, 90. Amdouni – 61. Ebong, 69. Poljakov, 84. Antilevskij.

Slavia vede po výhře nad Bohemians tabulku první ligy, druhá Sparta remizovala

Rumunsko – Andorra 4:0 (3:0)

Branky: 23. Stanciu, 28. Hagi, 44. R. Marin z pen., 50. Coman. ČK: 90.+1 M. San Nicolás (Andorra).