Velitelem Wagnerovy skupiny se stal Prigožinův syn Pavel, píší ruská média

Velitelem Wagnerovy žoldnéřské skupiny se stal Pavel Prigožin, syn jejího zakladatele Jevgenije Prigožina, který v srpnu zahynul při leteckém neštěstí. Skupina známá svou účastí v bojích na Ukrajině rovněž obnovila nábor a bude nově zařazena pod ruskou národní gardu, uvedl dnes ruský deník Kommersant s odvoláním na lokální ruská média.

Pětadvacetiletý Pavel Prigožin se stal šéfem jednotky národní gardy, kam členové Wagnerovy skupiny přešli po Prigožinově smrti, uvedl portál 59.ru, který se odvolává na prohlášení člena skupiny ve městě Perm. Ten také potvrdil dřívější informace o tom, že skupina obnovila nábor členů. Oproti dřívějšku mezi nimi nebudou moci být žádní lidé ve výkonu trestu.

Členové Wagnerovy skupiny měli významný podíl na dobytí dlouho obléhaného východoukrajinského města Bachmut na jaře tohoto roku. Neochota Jevgenije Prigožina podřídit Wagnerovu skupinu velení některé z vojenských struktur ruského státu předcházela v červnu neúspěšnému pokusu žoldnéřské skupiny o ozbrojenou vzpouru. V srpnu pak Prigožin zahynul spolu s dalšími členy vedení skupiny při pádu letadla nedaleko Moskvy.

Jevgenij Prigožin za svého života tvrdil, že jeho syn v 18 letech absolvoval povinnou vojenskou službu a měsíc po jejím skončení odjel do války v Sýrii. Podle něj bojoval i v dalších konfliktních oblastech včetně ukrajinského Donbasu. Pavlu Prigožinovi také odkázal téměř veškerý svůj majetek, připomněl server The Moscow Times.

ČTK

  Nepředvídatelný Putin zvedl laťku a vydírá svět, říká ukrajinský velvyslanec

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com