Policie našla v domě střelce dopis, v němž se přiznal k vraždě v Klánovicích

Policisté našli v domě střelce z Filozofické fakulty Univerzity Karlovy (FF UK) v Hostouni na Kladensku dopis, ve kterém se útočník přiznal k dvojnásobné vraždě v Klánovickém lese z 15. prosince. Uvedl to dnes Deník N, informaci mu potvrdil policejní mluvčí. Obsah dopisu policie nemůže zveřejnit, případ totiž i nadále prověřuje. Oběťmi ze střelby v Klánovicích jsou podle médií dvaatřicetiletý muž a jeho dvouměsíční dcera. Policie už minulý týden oznámila, že vraždu z Klánovic na základě balistiky spojila s mužem, který ve čtvrtek v budově FF UK na náměstí Jana Palacha zabil 13 lidí. Čtrnáctá oběť zemřela později v nemocnici.

„Mohu potvrdit, že jsme v Hostouni zajistili dopis, kde pachatel napsal, že spáchal útok v Klánovickém lese,“ řekl serveru mluvčí pražské policie Jan Daněk. „Obsah dokumentu nyní nelze zveřejnit, a to kvůli probíhajícímu prověřování celé události,“ dodal mluvčí. Policie má podle něj v plánu vyslýchat svědky, kteří by se mohli detaily dozvědět z médií. Dopis a zbraň, jež odpovídá typu, který pachatel použil v Klánovicích, našla policie v den útoku na fakultě.

O tom, že indicie směřují k tomu, že střelba na FF UK a vraždy z Klánovic mají totožného pachatele, mluvil minulý týden na tiskové konferenci ředitel pražské policie Petr Matějček. Šéf pražské mordparty Aleš Strach tehdy uvedl, že pravděpodobný vrah neměl k činům jeden konkrétní důvod. Řekl také, že podezřelý ze střelby na FF UK figuroval mezi podezřelými z Klánovic. Chybělo pár dní, aby se další tragédii zabránilo, uvedl v pátek Strach.

V souvislosti s policejním zásahem na univerzitě se objevila kritika na sociálních sítích, lidé upozorňovali například na možné podcenění situace ze strany policie. Policie dostala ve čtvrtek po poledni informaci o tom, že mladý muž z obce Hostouň odjel do Prahy s tím, že si chce vzít život. O 25 minut později zjistila, že v Hostouni byl nalezen mrtvý otec podezřelého, po jeho synovi poté vyhlásila pátrání. Policie zjistila, že muž bude mít přednášku v Celetné ulici v Praze. Evakuovala proto tamní budovu filozofické fakulty, střelba se ale následně uskutečnila v hlavní budově na náměstí Jana Palacha. V důsledku útoku na fakultě zemřelo 14 lidí, zraněno bylo 25 lidí.

  U Holešova se srazil osobní vlak s nákladním autem, deset zraněných

Policejním zákrokem se zabývá také Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS). Nyní analyzuje informace a vyhodnocuje podněty od veřejnosti.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com