Doprava do krkonošských středisek kolabovala, cesty byly zavřené

Doprava do hlavních středisek východních Krkonoš, Pece pod Sněžkou, Janských Lázní a Malé Úpy, dnes před polednem zkolabovala. Policie příjezdové cesty do nich na více než pět hodin uzavřela. Vjezd policie opět povolila před 17:30, kdy se část míst na některých parkovištích uvolnila s odjezdem lyžařů, kteří hory navštívili na jeden den. ČTK to řekla mluvčí policie Šárka Pižlová.

Turisté, kteří vyrazili na hory trávit silvestra, parkoviště během dopoledne zcela zaplnili. Auta odstavili i podél příjezdových cest do středisek. Naštěstí jsou silnice do hor pro silné oblevě minulých dní bez sněhu.

„Parkoviště ve střediscích jsou nyní plná asi z 95 procent. Případní zájemci o lyžování v pondělí 1. ledna by měli raději auta odstavit například ve Svobodě nad Úpou a do středisek jet skibusy,“ uvedla mluvčí.

Nápor na cestách do krkonošských středisek před silvestrem policie řešila i v minulých letech. Provoz a místa na parkovištích se vždy uvolní postupně během 1. ledna s odjezdem rekreantů domů. Silvestr je období, kdy je na horách nejvíce lidí a téměř všechny ubytovací kapacity jsou obsazené.

V krkonošském SkiResortu Černá hora – Pec, který zahrnuje Janské Lázně, Pec pod Sněžkou i Malou Úpu, mají lyžaři v šesti středicích nyní k dispozici téměř 35 kilometrů sjezdových tratí obsloužených sedmi lanovkami a 30 vleky. Na sjezdovkách leží přes oblevu minulých dní od 40 do 100 centimetrů sněhu.

ČTK

  Počet nových případů covidu-19 v ČR se třetí den drží nad stovkou

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com