Ukrajinská rozvědka tvrdí, že se jí na Krymu podařilo zničit ruský raketový člun

Ukrajinská rozvědka tvrdí, že se jejím speciálním jednotkám v noci na dnešek na poloostrově Krym podařilo zničit raketový člun Ivanovec, který je součástí ruské Černomořské flotily. Plavidlo se podle oznámení rozvědky, které zveřejnila na sociální síti Telegram, v době ukrajinského útoku nacházelo na jezeře Donuzlav. Zkázu plavidla tajná služba doložila videozáznamem, který podle ní zachycuje útok na Ivanovec. Ruské úřady zatím osud plavidla nekomentovaly.

„V důsledku několika přímých zásahů do lodního trupu utrpělo plavidlo škody neslučitelné s dalším pohybem,“ uvedla rozvědka. Člun se podle ní potopil. Jeho cenu odhadla na 60 až 70 milionů dolarů (1,4 až 1,6 miliardy korun).

Ruské záchranné operace nebyly úspěšné, tvrdí také rozvědka. Kolik lidí bylo na palubě, není jasné, ale čluny tohoto typu jsou podle portálu Meduza obvykle navržené pro 40člennou posádku.

Rusko ukrajinský poloostrov Krym v rozporu s mezinárodním právem připojilo ke svému území v roce 2014. Většina členů mezinárodního společenství tento krok neuznává.

ČTK

  Rusové útočí na severu Charkovské oblasti, Ukrajina tam vyslala posily

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com