Kim Čong-un v loděnicích vyzval k přípravám na válku, KLDR vypálila rakety

Severokorejský vůdce Kim Čong-un při návštěvě loděnic v přístavním městě Nampcho vyzval k posílení vojenského námořnictva. Podle něj je to klíčový úkol v přípravě na válku, napsaly zahraniční agentury s odkazem na severokorejská státní média. Dnes ráno pak Jižní Korea informovala, že podle její armády KLDR vypálila na západním pobřeží několik střel s plochou dráhou letu.

„Posílit námořní síly je nyní nejdůležitějším úkolem pro věrohodnou obranu námořní suverenity země a pro intenzivnější přípravy na válku,“ uvedl Kim podle státní agentury KCNA. Severokorejský vůdce navštívil přístavní město Nampcho, aby podle státního tisku zkontroloval stavbu nových válečných lodí.

Jihokorejská armáda dnes ráno SEČ oznámila, že zaznamenala „několik neidentifikovaných střel s plochou dráhou letu“ na západním pobřeží Severní Koreje. Údaje armáda dále analyzuje.

Jihokorejští analytici upozorňují, že dosud pro stavbu vojenských plavidel sloužily především loděnice v přístavě Sinpcho. Podle mluvčí jihokorejského ministerstva pro sjednocení se Kim snaží otřást důvěru Jihokorejců v jejich vládu opakovanými vojenskými vyhrůžkami.

Agentura AFP připomíná, že v loňském roce KLDR oznámila, že její námořnictvo dostalo do výbavy první ponorku s jaderným pohonem. Jihokorejští odborníci však mají pochybnosti, zda je plavidlo skutečně v aktivní službě. Důraz, který klade Severní Korea na ponorky, ukazuje i nedělní raketový test, o kterém KLDR tvrdí, že odpálila střely s plochou dráhou letu právě z ponorky.

KLDR v loňském i letošním roce provedla řadu raketových testů, čímž však porušuje rezoluce Rady bezpečnosti OSN.

ČTK

  Běloruská policie prohledává domovy ochránců práv a žurnalistů, odvezla i předsedu novinářského sdružení

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com