Jemenští rebelové uvedli, že je americké a britské útoky nezastraší

Americké a britské údery na cíle spojené s húsíjskými povstalci v Jemenu nezmění rozhodnutí rebelů prokazovat podporu Palestincům, uvedl dnes podle agentury Reuters mluvčí povstalců Muhammad Abdal Salám. Húsíové, kteří mají podporu Íránu, v posledních týdnech útočí na obchodní a další lodě v Rudém moři. Tvrdí přitom, že útoky jsou reakcí na válku, kterou Izrael vede proti palestinskému hnutí Hamás v Pásmu Gazy, a na podporu, kterou některé země poskytují izraelské vládě.

Americká a britská armáda uvedly, že v sobotu zaútočily na 36 cílů spojených s húsíjskými povstalci na 13 místech v Jemenu, včetně údajných skladů zbraní a munice. Mluvčí rebelů dnes zdůraznil, že takovéto akce nedosáhnou svého cíle a že zničit zbraně Húsíů nebude jednoduché.

Jiný mluvčí jemenských povstalců Jahjá Saría varoval, že útoky „nezůstanou bez odpovědi a bez následků“.

Húsíové tvrdí, že nepřátelské armády během několika hodin provedly 48 úderů a mířily i na hlavní město Saná, které je pod kontrolou povstalců. Žádné oběti na životech ani zranění zatím nebyli hlášeni.

Írán údery dnes kritizoval. Jsou podle něj v rozporu s tvrzeními Washingtonu a Londýna, že chtějí zabránit rozšíření blízkovýchodního konfliktu, a ohrožují světový mír a bezpečnost.

„Spojené státy a Británie svou podporou Izraeli podněcují chaos, nepokoje a nestabilitu v regionu,“ prohlásil mluvčí íránské diplomacie Násir Kanání.

ČTK

  Ruská armáda si ústupem z Chersonu pošramotila pověst, míní Londýn

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com