Tusk a Duda se 12. března setkají s Bidenem, oznámil Bílý dům

Polský premiér Donald Tusk a polský prezident Andrzej Duda se 12. března setkají v Bílém domě s americkým prezidentem Joem Bidenem, oznámil dnes Bidenův úřad. Tématy schůzky budou podle prohlášení Bílého domu podpora Ukrajině, příprava nadcházejícího washingtonského summitu NATO a bilaterální spolupráce.

„Lídři znovu potvrdí svou neochvějnou podporu pro ukrajinskou obranu proti brutální ruské dobyvačné válce,“ uvádí americké prohlášení.

Zpráva přichází téměř rok poté, co Biden při prvním výročí ruské invaze na Ukrajinu navštívil Varšavu a slíbil, že Washington ve své podpoře napadené země vytrvá. Americká pomoc Kyjevu je však od konce loňského roku zablokovaná kvůli neochotě části republikánů v Kongresu vyčlenit na tento účel další desítky miliard dolarů.

„Schůzka také připadá na 25. výročí přijetí Polska do NATO a podtrhuje sdílený skálopevný závazek Spojených států a Polska vůči alianci,“ uvedl Bílý dům. S Dudou a Tuskem chce Biden podle amerického prohlášení jednat o tématech letošního summitu NATO, který Washington bude hostit v červenci.

„Také proberou silné americko-polské strategické partnerství v energetické bezpečnosti, robustní ekonomické vztahy a sdílenou oddanost Spojených států a Polska demokratickým hodnotám,“ dodává Bidenův úřad.

ČTK

  Ochránci lidských práv zveřejnili zprávu o zapojení Ruska do války v Sýrii. Vyzpovídali přes 150 svědků

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com