22. kolo: Plzeň porazila Zlín, podještědské derby skončilo remízou

Plzeňští fotbalisté ve 22. kole první ligy doma porazili Zlín 3:0, v nejvyšší soutěži neprohráli poosmé za sebou, z toho pošesté zvítězili, a upevnili si třetí místo. Z dalších čtyř dnešních zápasů vítěz nevzešel. Ostrava doma navzdory přesilovce přišla o vedení a remizovala 1:1 s Bohemians 1905. Jablonec v podještědském derby v Liberci dvakrát neudržel dvoubrankové vedení a zápas skončil 3:3. Hradec Králové remizoval doma s Mladou Boleslaví bez branek, čímž oba týmy prodloužily čekání na výhru v nejvyšší soutěži. Rovněž utkání Teplice – Karviné dopadlo smírně 2:2.

Dvě branky Plzně proti Zlínu dal po změně stran Pavel Šulc, jenž s 11 góly poskočil do čela tabulky střelců. Ve 20. minutě otevřel skóre Jhon Mosquera. Viktoria si na čtvrté Slovácko v neúplné tabulce vytvořila už desetibodový náskok, ale tým z Uherského Hradiště má k dobru nedělní zápas s vedoucím obhájcem titulu Spartou. Zlínští nebodovali po dvou kolech a zůstali na 14. příčce.

Plzeňští v nejvyšší soutěži zdolali „Ševce“ posedmé za sebou. Zlínští venku prohráli počtvrté v řadě a mimo svůj stadion získali pouze pět z celkových 18 bodů v ligové sezoně.

Ostrava vedla nad Bohemians gólem Davida Buchty, ale hosté navzdory oslabení, v němž hráli od 63. minuty po vyloučení střídajícího Davida Puškáče, srovnali osm minut před koncem hlavičkou dalšího příchozího hráče z lavičky Davida Hufa. Ještě za stavu 0:1 hostující Matěj Hybš neproměnil penaltu.

Baník zvítězil v jediném z posledních pěti kol a doma v nejvyšší soutěži nevyhrál pošesté za sebou. Dnes před vlastními diváky alespoň bodoval po sérii čtyř proher a v neúplné tabulce zůstal pátý. „Klokani“ nezvítězili v lize posedmé v řadě, ve čtyřech z posledních pěti duelů remizovali a jsou desátí.

Hradec Králové nevyhrál čtyři kola za sebou a v posledních třech pokaždé remizoval, Mladá Boleslav čeká na triumf v nejvyšší soutěži dokonce osm duelů. Ve třetím ligovém utkání pod trenérem Davidem Holoubkem podruhé remizovala a opět venku. Středočeši zůstali v neúplné tabulce sedmí, zatímco domácí „Votroci“ třináctí.

Kvitová prohrála po kanáru se Sakkariovou a v Indian Wells skončila ve 3. kole

Jablonec poslal v podještědském derby ve 13. minutě do vedení z penalty Jan Chramosta a v 58. minutě si dal vlastní gól domácí Jan Mikula. V 72. minutě snížil z dalšího pokutového kopu střídající Michael Rabušic, vzápětí sice Jablonci vrátil dvoubrankový náskok Vachtang Čanturišvili, ale v závěru zařídili dělbu bodů střídající Dominik Preisler s Matějem Chalušem.

Liberec s Jabloncem v lize pošesté za sebou neprohrál, počtvrté z posledních pěti vzájemných duelů se severočeští rivalové rozešli smírně. Slovan zvítězil v jediném v minulých pěti kol a ve vyrovnané neúplné tabulce má na osmém místě stejně bodů jako šestá Olomouc. Jablonec devátým nerozhodným výsledkem v ligové sezoně potvrdil pozici remízového „krále“ soutěže a z 11. příčky nadále ztrácí na Liberec pět bodů.

Teplice neprohrály ani ve čtvrtém utkání jarní části nejvyšší soutěže. Nováčka Karvinou poslal na Stínadlech do vedení ve 14. minutě premiérovou trefou v české lize slovenský obránce Dávid Krčík. V 53. minutě vyrovnal z penalty Daniel Fila a obrat dokonal v 64. minutě egyptský útočník Muhammad Jásir. V 77. minutě zařídil Slezanům první jarní bod Nigerijec Adeleke Akinyemi.

Teplice neprohrály ani v osmém domácím ligovém duelu s Karvinou a na jaře mají bilanci dvou výher a dvou remíz. V neúplné tabulce jsou nadále na devátém místě. Patnáctí Slezané, kteří všechna tři úvodní jarní kola prohráli 0:3 a navíc doma, čekají na tříbodový zisk v nejvyšší soutěži už devět zápasů. V případě nedělní výhry Českých Budějovic nad Olomoucí se poprvé v sezoně propadnou na poslední pozici.

V neděli jsou na programu tři zbývající zápasy 22. kola. Od 15:00 se Slavia představí proti Pardubicím a poslední České Budějovice s Olomoucí. O tři hodiny později nastoupí vedoucí obhájce titulu Sparta na Slovácku.

Statistika sobotních zápasů 22. kola první ligy:

Slovan Liberec – FK Jablonec 3:3 (0:1)

Branky: 72. Rabušic z pen., 85. Preisler, 90.+1 Chaluš – 13. Chramosta z pen., 58. vlastní Mikula, 73. Čanturišvili. Rozhodčí: Pechanec – Pečenka, Kotalík – Petřík (video). ŽK: Mikula, Žambůrek, Tupta – Kratochvíl, Hollý, Štěpánek. Diváci: 4427.

Plzeň deklasovala Zlín 4:0 a na čelo ztrácí šest bodů, dva góly dal Vlkanova

Baník Ostrava – Bohemians Praha 1905 1:1 (1:0)

Branky: 32. Buchta – 83. Huf. Rozhodčí: Volek – Podaný, Hurych – Černý (video). ŽK: Blažek, Tanko, Hapal (trenér), Rigo – Kovařík, Hála, Valeš. ČK: 63. Puškáč (Bohemians). Diváci: 8419.

FC Hradec Králové – FK Mladá Boleslav 0:0

Rozhodčí: Zaoral – Caletka, Žurovec – Machálek (video).ŽK: Spáčil, Šašinka – Karafiát, Jawo. Diváci: 5509.

FK Teplice – MFK Karviná 2:2 (0:1)

Branka: 53. Fila z pen., 64. Jásir – 14. Krčík, 79. Akinyemi. Rozhodčí: Batík – Paták, Pospíšil – Zelinka (video). ŽK: Fila, Knapík – Akinyemi, Čavoš, Boháč, Svozil. Diváci: 3475.

Viktoria Plzeň – FC Zlín 3:0 (1:0)

Branky: 48. a 87. Šulc, 20. Mosquera. Rozhodčí: Berka – Vlček, Novák – Starý (video). ŽK: Kalvach, Cadu, Koubek (trenér) – Bužek, Červenka (trenér). Diváci: 9134.