TASS: Ruský soud vyhověl firmě Gazprom Export ve sporu s českou NET4GAS

Petrohradský arbitrážní soud vyhověl stížnosti, kterou ruská společnost Gazprom Export vznesla vůči českému provozovateli sítě plynovodů NET4GAS. České firmě arbitrážní soud zakázal, aby pokračovala v rozhodčím řízení ohledně sporu s tímto ruským podnikem u soudu v České republice. Dnes o tom informovala agentura TASS. Petrohradský soud zároveň stanovil, že v případě porušení jeho rozhodnutí by NET4GAS měla ruské firmě vyplatit 112,96 milionu eur (2,9 miliardy Kč). Vyjádření české společnosti se ČTK snaží získat.

„Arbitrážní soud stanovil: zakázat společnosti NET4GAS pokračovat v řízení u Rozhodčího soudu při Hospodářské komoře České republiky v tomto procesu. V případě, že ze strany společnosti NET4GAS dojde k nesplnění rozhodnutí Arbitrážního soudu města Petrohradu a Leningradské oblasti, se ve prospěch společnosti Gazprom Export přiznává 112,959.000 eur vyplacených v rublech podle kurzu ruské centrální banky v den výplaty,“ citoval TASS z rozhodnutí ruského soudu.

Proti verdiktu se lze odvolat k ruskému Arbitrážního soudu Severozápadního okruhu.

V únoru agentura TASS informovala o zahájení soudního řízení v Petrohradě. Společnost NET4GAS tehdy ČTK sdělila, že oficiální informaci ještě nedostala, zprávu zaznamenala pouze v médiích, a proto se k tomu zatím nevyjádří.

Začátkem loňského roku společnost NET4GAS uvedla, že neobdržela poslední měsíční platby od svého hlavního ruského partnera, které jí náležely na základě smluv s touto firmou. Název ruské firmy tehdy neuvedla.

ČTK

  Pražská burza je nejsilnější za 13 let, nahoru jí pomohly akcie ČEZ

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com