MZV odsoudilo teroristický útok v Rusku, považuje ho za nepřijatelný

České ministerstvo zahraničí odsoudilo teroristický útok v Krasnogorsku u Moskvy, který si dnes podle předběžných údajů vyžádal čtyři desítky mrtvých a více než stovku raněných. Považuje ho za nepřijatelný. Vyjádřilo soustrast rodinám obětí. MZV to večer uvedlo na síti X. Podobně se vyjádřil ministr vnitra Vít Rakušan (STAN). K zodpovědnosti za útok se na sociální síti přihlásila teroristická organizace Islámský stát, informovala agentura Reuters.

„Česko odsuzuje teroristický útok v Moskvě. Útok na civilní obyvatelstvo je nepřijatelný. Upřímnou soustrast rodinám obětí,“ uvedlo ministerstvo. „Teroristický útok na bezbranné civilisty je neomluvitelný za každých okolností. Upřímnou soustrast rodinám a blízkým všech obětí dnešního otřesného násilí v Krasnogorsku,“ napsal na síti X Rakušan.

Skupina ozbrojenců střílela večer v koncertní síni v Krasnogorsku. Pachatelé jsou pravděpodobně na útěku, informovala agentura RIA Novosti. Ruské úřady útok vyšetřují jako teroristický čin, viníka dosud neoznačily. Někteří ruští činitelé však obvinili Ukrajinu, na jejímž území Rusko vede agresivní vojenskou kampaň. Kyjev to důrazně odmítl.

Později se k útoku přihlásil Islámský stát. O jeho zapojení spekulovala také média. Připomněla, že některá zahraniční velvyslanectví v Moskvě v čele s americkou ambasádou na začátku tohoto měsíce varovala před bezprostředním ohrožením ze strany extremistů. K výzvě se připojil i český zastupitelský úřad.

ČTK

  Smejkal: Ještě před koncem školního roku bychom mohli zrušit rotační výuku. Budou ale potřeba PCR testy

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com