BBC: Diagnóza princezny Kate přepisuje příběh uplynulých týdnů

V šedivém světě královské rodiny představuje Kate špetku půvabu. Na lavičce v parku ve svetru a džínách vyslala dojemné poselství o své rakovině, které ji spojuje s mnoha rodinami, jež čelily podobným okamžikům. Video princezny z Walesu, které je svým způsobem bezprecedentní, je dojemnou připomínkou toho, jak moc ji monarchie potřebuje, napsal dnes server BBC News.

Na královské scéně Kate opravdu chybí a palác proto nepochybně doufá, že posun k větší otevřenosti ohledně jejího zdraví bude bodem, kdy ustanou spekulace.

Konspirační teorie o pobytu Kate byly živeny informačním vakuem, ale nyní je k dispozici mnohem jasnější popis toho, co se stalo od její lednové operace. Výbuch fám byl pro Catherine a prince Williama krušným obdobím – a odhalení její rakoviny přepisuje to, co se v posledních týdnech stalo.

Chemoterapii Kate začala koncem února, a nyní je zřejmé, že odhalení rakoviny bylo důvodem, proč se princ William na poslední chvíli nezúčastnil zádušní mše za svého kmotra.

Další momenty zběsilých spekulací na sociálních sítích – upravená fotografie ze Dne matek a video páru na nákupech s tvrzením o dvojnici – přišly až poté, co Catherine podstoupila chemoterapii. Palác nyní vyzývá k zachování soukromí a chce udělat tlustou čáru za mediální bouří posledních týdnů.

Zdá se, že je to už velmi dávno, co se mluvilo o potřebě zeštíhlení monarchie. Vzhledem k tomu, že léčbu rakoviny podstupuje i král Karel, to znamená, že řady seniorních členů královské rodiny jsou nyní velmi ztenčené.

Neočekává se, že by se Catherine a princ William objevili s královskou rodinou na Velikonoční neděli, a ani princeznu nečeká žádný brzký návrat k oficiálním povinnostem. A příští týden na Zelený čtvrtek, který je pevnou součástí královského kalendáře, bude královna Camilla zastupovat krále Karla. Ta v posledních měsících vede královskou rodinu a stále častěji sama podniká cesty, které by dříve příslušely jejímu manželovi.

  Ukrajina potřebuje americké bitevníky A-10, říká ukrajinský generál

Kdo se zúčastní červnové vojenské přehlídky u příležitosti oslav narozenin britského panovníka, to se bude teprve rozhodovat. A mezinárodní cesty se rovněž zdají v nedohlednu. Princ William pokračuje ve svých projektech, ale pravděpodobně omezí cesty ve snaze zůstat blízko domova a chránit si jakýsi normální rodinný život.

Toto video však připomíná, proč bude královská rodina chtít, aby se Kate zotavila a vrátila na veřejnost. V nahrávce na lavičce s jarními květinami v pozadí je odzbrojující přímočarost. Podala střízlivé poselství, ale s pozitivním očekáváním, že se brzy uzdraví a zotaví.

Jak Kate sama řekla, myslí také na mnoho rodin, které rakovina zasáhla. Tyto rodiny jistě vědí, že zjištění, že někdo blízký má rakovinu, vás donutí zastavit se, zamyslet se a dát si do souvislosti další věci. „Pro všechny, kteří čelí této nemoci, ať už v jakékoli podobě, prosím, neztrácejte víru ani naději,“ řekla Catherine. „Nejste na to sami,“ dodala.

ČTK

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com