V Charkově při náletu ruských dronů zahynuli i záchranáři

Při ruských útocích na východoukrajinský Charkov bezpilotními letouny Šáhed v noci na dnešek zahynuli nejméně čtyři lidé, včetně tří záchranářů, kteří přijeli na místo jednoho z předchozích úderů. Uvedli to ukrajinští regionální činitelé a také záchranná služba. Starosta města Ihor Terechov nejprve informoval o pěti zabitých, v pozdějším příspěvku na platformě Telegram upřesnil, že zahynuli čtyři lidé.

„Charkov má za sebou těžkou noc. Na město zaútočily ‚šáhedy‘, které zasáhly obytné domy,“ napsal Terechov s poznámkou, že zraněno je 12 lidí. „Mezi zraněnými je také zdravotní sestra záchranné služby, která na místo dorazila s týmem, aby poskytla pomoc,“ dodal Terechov. Snížení počtu obětí z pěti na čtyři starosta blíže nevysvětlil.

O čtyřech zabitých kvůli ruským dronovým útokům informuje také oblastní šéf Oleh Syněhubov nebo ukrajinská Státní služba pro mimořádné události (DSNS), podle které invazní armáda vyslala na město několik vln útočných dronů.

„Záchranáře, kteří dorazili na jednu z adres, zasáhl opakovaný útok bezpilotních letounů. Dva z nich svým zraněním na místě podlehli, další zemřel při převozu do nemocnice. Jeden záchranář byl zraněn,“ uvedla DSNS, která na Telegramu zveřejnila fotografie z místa.

Ruská strana se k útoku nevyjádřila.

Charkovská i sousední Sumská oblast před oznámením o zásahu v Charkově vyhlásily letecký poplach. Ukrajinské letectvo v noci varovalo před dalšími přelety ruských dronů nad ukrajinským územím.

Podobná prohlášení jednotlivých stran konfliktu nelze v podmínkách války bezprostředně nezávisle ověřit.

ČTK

  EK navrhne pro neplynové elektrárny cenu elektřiny 180 eur/MWH

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com