Zeman se omluvil Šarapatkovi za výrok o vyhazovu pro neschopnost

Bývalý prezident Miloš Zeman se písemně omluvil svému někdejšímu poradci Zdeňku Šarapatkovi za výrok, že ho z úřadu vlády vyhodil pro neschopnost. Omluvu, kterou dnes Šarapatka zveřejnil na síti X, nařídil Zemanovi soud. Výrok o údajném vyhození pro neschopnost pronesl Zeman v listopadu 2017 v televizi Barrandov. Šarapatka ale v době, kdy byl Zeman premiérem, odešel z úřadu vlády po dohodě.

V písemné omluvě s úterním datem Zeman potvrzuje, že poradce nebyl z úřadu vlády vyhozen, ale v říjnu 2000 odešel na základě dohody, a to ze Šarapatkovy iniciativy. „Tímto se za tento dehonestující výrok omlouvám,“ uvedl v dokumentu Zeman.

Šarapatka dnes omluvu zveřejnil na sociální síti. „Nic se nestalo, Miloši…,“ uvedl. Zároveň poděkoval svému právníkovi Arturovi Ostrému.

Bývalý poradce u soudů už dříve docílil omluvy za výrok od státu, konkrétně ministerstva financí, Ústavní soud ale rozsudky následně zrušil s tím, že za výroky nese odpovědnost Zeman jako soukromá osoba. Šarapatka proto podal novou žalobu mířící na prezidenta, které soudy pravomocně vyhověly. Zeman se ale ve stanovené lhůtě neomluvil a podal dovolání k Nejvyššímu soudu. Soud ale dovolání letos na jaře nevyhověl.

 ČTK

  Změny velvyslanců opozice kritizuje jako hazard či nezodpovědnost

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com