Situace na frontě se zhoršuje, uvedl šéf ukrajinské armády Syrskyj

Operační i strategická situace ukrajinských vojsk na frontě se má sklon zhoršovat. Velitel ukrajinské armády Oleksandr Syrskyj to dnes uvedl s tím, že o této skutečnosti informoval také západní spojence na virtuálním zasedání kontaktní skupiny pro Ukrajinu. Ruská armáda mezitím oznámila, že dobyla dvě vesnice v Doněcké oblasti a že dosáhla průlomu v ukrajinské obraně.

Syrskyj poukázal na velký počet ruských vzdušných úderů na energetickou infrastrukturu země z posledních týdnů. Ukrajina také podle něj naléhavě potřebuje další rakety, munici, vojenské vybavení a bojovou techniku.

Syrskyj rovněž uvedl, že na zasedání kontaktní skupiny poděkoval americkému ministrovi obrany Lloydu Austinovi, který v pátek oznámil, že Spojené státy nakoupí pro Ukrajinu rakety do protivzdušných baterií a další vojenské vybavení v hodnotě šesti miliard dolarů (přes 140 miliard Kč).

Americká podpora země, která se brání ruské vojenské agresi, je považována za klíčovou. Několik měsíců však byla ochromena kvůli odporu republikánských zákonodárců k vyčlenění dalších prostředků na tento účel. Podle vlády prezidenta Joe Bidena tyto průtahy způsobily Ukrajincům značné škody na bojišti.

Ruská armáda ve své dnešní svodce k situaci na bojišti uvedla, že ruská vojska dobyla vesnice Novomychajlivka a Bohdanivka v Doněcké oblasti a „postoupila hluboko do nepřátelské obrany“.

Informaci znepřátelených stran nebylo možné ověřit. I západní vojenští experti ale přiznávají ruským vojskům jednotlivé taktické úspěchy a potvrzují dílčí posuny frontových linií.

ČTK

  ‚Pryč s diktaturou.‘ Barmská armáda vyslala do ulic obrněná vozidla, demonstranty to neodradilo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com