British Open následuje Wimbledon, golfová elita si na Ostrovech nezahraje. US Open mění termín

Po tenisovém Wimbledonu se ve Velké Británii neuskuteční ani další sportovní svátek letošního roku – golfové British Open. Zrušení 149. ročníku oznámili kvůli pandemii koronaviru pořadatelé. Původně se mělo hrát od 16. do 19. července v Sandwichi. Další golfový Major, konkrétně US Open ve Winged Foot, se letos uskuteční místo června v září.

„Naší absolutní prioritou je postarat se o bezpečnost a zdraví fanoušků, hráčů, funkcionářů, dobrovolníků a spolupracovníků,“ řekl výkonný ředitel pořádajícího klubu Martin Slumbers. „Prověřili jsme každou možnost, jak The Open letos odehrát, ale není to možné,“ dodal.

Na rozdíl od předchozích majorů Masters a PGA Championship nebylo British Open odloženo, ale rovnou zrušeno. Magazín Golf Diegest už minulý týden uvedl, že organizátoři jsou na podobnou možnost připraveni a mají uzavřenou pojistku.

Britský sportovní kalendář tak přišel o další tradiční událost. Minulý týden byl bez náhrady zrušen i tenisový Wimbledon, který se rovněž naposledy nehrál během druhé světové války.

Golfová PGA Tour přerušila sezonu prozatím do 10. května.

Zdroj: https://sport.ceskatelevize.cz/clanek/golf/british-open-nasleduje-wimbledon-golfova-elita-si-na-ostrovech-nezahraje-us-open-meni-termin/5e8b432f611d942f0481f54a

  20. kolo: Slavia prohrála s poslední Karvinou, Sparta remizovala v Budějovicích

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com