Ve čtvrtek přibylo opět přes 350 nakažených

Denní přírůstek nakažených koronavirem v Česku ve čtvrtek potřetí v řadě přesáhl 350 případů. V tomto týdnu odhalily laboratoře téměř 1400 nakažených. Čtyři z pěti nejvyšších denních přírůstků od začátku epidemie navíc bylo v uplynulých sedmi dnech. V ČR je od března 23.300 potvrzených případů covidu-19. Vyléčilo se více než 17.000 lidí, obětí je 418. Vyplývá to z údajů ministerstva zdravotnictví.

Server ministerstva se v noci potýkal s technickými problémy. Aktualizace dat se proto neuskutečnila hodinu po půlnoci, jak bývá běžné, ale až ráno po sedmé hodině.

U většiny nakažených má nemoc mírný průběh. S koronavirem bylo podle posledních údajů k úterku hospitalizováno 130 lidí, nejvíc od 13. května. V těžkém stavu bylo 31 pacientů, rovněž nejvyšší počet za víc než čtvrt roku. Aktuálnější údaje zatím ministerstvo nezveřejnilo.

Nejhorší situace za uplynulých sedm dní je v Praze, kde připadá na 100.000 obyvatel více než 35 nakažených. Následuje Příbramsko s téměř 30 a Plzeň se zhruba 27 nakaženými na 100.000 obyvatel. Jediným regionem Česka, kde v posledních sedmi dnech nezaznamenali žádný případ koronaviru, je Znojemsko.

V posledních dnech rostl také podíl nově zaznamenaných případů nákazy na celkovém počtu provedených testů. V pondělí činil zhruba 3,5 procenta, v úterý 4,2 procenta a ve středu 4,6 procenta. Údaje za čtvrtek ministerstvo zveřejní dnes večer.

Zářijový návrat dětí a studentů do škol a lidí z dovolených by mohl podle epidemiologů situaci s koronavirem zhoršit. Od září proto bude povinné zakrývání nosu a úst v hromadné dopravě, na úřadech, ve zdravotnických a sociálních zařízeních, na vnitřních akcích od stovky účastníků a u říjnových krajských a senátních voleb.

Zdroj: http://ctk.cz

  Černochová: Použití taktické jaderné zbraně na Ukrajině by občany ČR neohrozilo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com