Prymula musí mít ochranku, potvrdil Babiš. Výhružný dopis vyklidil ministerstvo

Premiér potvrdil, že kvůli výhružkám souvisejícím s koronavirovými opatřeními, má Roman Prymula ochranku. Do budovy ministerstva zdravotnictví v pondělí přišel výhružný dopis s neznámou látkou.

Ministr zdravotnictví Roman Prymula musí mít přidělenou ochranku, uvedl premiér Andrej Babiš.

„ Je to pro něho velmi nepříjemná situace. Lidi mu vyhrožují, snaží se demonstrovat před jeho bydlištěm. Má to dopad na celou jeho rodinu,“ řekl Babiš v rozhovoru pro server iDnes.cz.

Že má přidělenou ochranku, poprvé naznačil sám Prymula minulý týden, když musel vysvětloval schůzku s Jaroslavem Faltýnkem v restauraci na pražském Vyšehradě. Řekl, že chybu spatřuje jenom v tom, že si nenasadil roušku, když sedal k ochrance do auta.

Deník N uvedl, že policejní ochranu má Prymula přes dva týdny. Lidé mu vyhrožovali kvůli opatřením proti koronaviru.

„Množily se informace o tom, že by si to s ním chtěl někdo vyřídit. Chodila mu řada výhrůžek. Policisté z ochranné služby to vyhodnotili jako rizikové,“ cituje deník svůj zdroj.

V pondělí ráno musela policie a hasiči evakuovat část budovy ministerstva zdravotnictví na Palackého náměstí. Na podatelnu přišel výhružný dopis s neznámou látkou. Komu přesně byl adresován a čeho se výhružky týkaly, policie nesdělila.

„Evakuace se dotkla jen jednotek lidí a byla již ukončena. Látka je aktuálně na rozboru a podle toho se bude postupovat dál. Věc byla předána k šetření pražské krajské policii,“ uvedl Ondřej Moravčík z tiskového odboru prezidia.

Podle mluvčího ministerstva Jana Brodského látka nebyla nebezpečná. „Z bezpečnostních důvodů byli přivoláni nejen hasiči, ale i policie. Hasiči neznámou látku na místě otestovali a vyloučili, že by se jednalo o nebezpečnou látku,“ řekl ČTK Brodský.

Zdroj: https://www.seznamzpravy.cz

  Zásah na úřadu vlády podle politologů výrazně změnil českou politiku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com