Studie: Očkujte dva miliony Britů týdně, nebo přijde třetí vlna

irozhlas.cz

Británie musí každý týden naočkovat dva miliony lidí, aby předešla třetí vlně epidemie koronaviru. Vyplývá to z dnes zveřejněné studie Londýnské školy hygieny a tropické medicíny (LSHTM) citované agenturou Reuters. V opačném případě prý v roce 2021 hrozí ještě více úmrtí a pacientů na jednotkách intenzivní péče, než jich bylo při letošním vrcholu epidemie, uvádí studie, která ještě bude přezkoumána.

V Británii od začátku epidemie s covidem zemřelo 71.217 lidí a celkem se již nakazilo 2,336.704 Britů. V posledních dnech se navíc z Británie do celého světa šíří nová varianta koronaviru, která nezpůsobuje sice horší průběh nemoci, ale šíří se o 70 procent rychleji než původní covid-19.

Jediná možnost, jak dostat počet pacientů na jednotkách intenzivní péče pod úroveň, jakou Británie zažila na jaře, je „zavedení čtvrtého nejvyššího stupně omezení v celé Británii, kompletní uzavření škol po celý leden a očkování dvou milionů lidí každý týden,“ vypočítává studie.

V reakci na zveřejnění studie mluvčí ministerstva zdravotnictví uvedl, že „v nadcházejících týdnech a měsících bude podíl očkovaných stoupat spolu s dostupností dalších milionů dávek vakcíny a rozšířením programu,“ cituje agentura Reuters. Vláda uvádí, že zajistila brzký přístup k 357 milionům dávek vakcíny od různých výrobců.

Británie byla první země na světě, která schválila vakcínu společností Pfizer a BioNTech. Ve čtvrtek vláda uvedla, že vakcínu dosud dostalo 600.000 Britů.

Autor: ČTK

  Znepokojivý počet zdravotníků v USA odmítá očkování proti covidu

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com