Polsko podle ministra plánuje kontroly na hranicích s ČR a SR

deon.pl

Polská vláda plánuje zavedení kontrol na hranicích s Českou republikou a Slovenskem kvůli aktuální epidemické situaci v těchto sousedních zemích. Předběžně by zpřísňující opatření měla platit od soboty, řekl dnes rozhlasové stanici Tok.fm polský ministr zdravotnictví Adam Niedzielski.

Podrobnosti zamýšlených zpřísňujících opatření kvůli vysokému tempu šíření koronaviru v Polsku a v sousedních zemích vláda podle ministra oznámí na dnešní tiskové konferenci, která se čeká kolem poledne. S přitvrzením restrikcí se počítá i pro polské regiony zasažené nejvážněji britskou mutací koronaviru, uvedl přitom Niedzielski.

Informoval mimo jiné, že denní přírůstek potvrzených případů nákazy v zemi znovu stoupl nad 10.000. Během úterý jich přibylo 12.146, což je o přibližně 3500 více než před týdnem.

Podle aktuálních údajů webu českého ministerstva zdravotnictví v ČR přibylo v úterý 15.672 nových případů nemoci covid-19, což je nejvíce od 6. ledna. Polsko má zhruba 38 milionů obyvatel, tedy téměř čtyřnásobek oproti Česku.

Polská vláda s platností od úterý upravila některá opatření proti šíření koronaviru. Jedno z nich se týká příjezdu do Polska ze zahraničí, kdy se nástupu do karantény cestovatelé z ciziny vyhnou v případě, že předloží osvědčení o očkování vakcínou proti covidu-19 schválenou Evropskou unií. Podle českého velvyslanectví ve Varšavě tato úprava pravidel neznamená pro české občany žádné změny.

Polská vláda uvolnila některá omezení a otevřela sjezdovky i kina, hotely a divadla s omezenou kapacitou do padesáti procent. Úřady ale varovaly, že tato uvolnění bude možná nutné odvolat v závislosti na vývoji epidemické situace.

Autor: ČTK

  Zeman na vojenskou přehlídku do Moskvy nakonec nepojede. Plány mu zhatil covid, mrzí ho to

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *