ČSSD se v kampani Víme, co po covidu staví proti privatizaci nemocnic

e15.cz

Proti privatizaci nemocnic či tomu, aby náklady na obnovu nesli především zaměstnanci, se staví vládní ČSSD ve své kampani Víme, co po covidu. Představitelé strany ji představili na dnešní tiskové konferenci v Praze. Plány sociálních demokratů na dobu po pandemii covidu-19 počítají také s bankovní či digitální daní. ČSSD vyzvala ostatní strany, aby své plány na řešení možné budoucí krize představily také.

Předseda ČSSD Jan Hamáček novinářům řekl, že pokud ČR virus porazí, ponese do budoucna následky toho, jak obrovské náklady k tomu byly nutné. „Podzimní volby budou hodně spojeny s tím, jakou cestu Česko zvolí,“ uvedl. Místopředseda ČSSD Michal Šmarda dodal, že všechny strany by měly jasně představit své představy, jak po pandemii postupovat. „Vyzýváme je, aby férově řekly, kde chtějí peníze vzít,“ vysvětlil.

Klíčové podle sociálních demokratů je, aby náklady na řešení krize nenesli jen zaměstnanci. „Je třeba solidarita, sdílení nákladů. Není čas na experimenty. Jednoduchá řešení nefungují, každý politický mesiáš v krizové situaci selhal,“ varoval Hamáček. ČSSD prosazuje zavedení kurzarbeitu, ale také úpravy zákoníku práce včetně zkrácení pracovní doby a pětitýdenní dovolené, dodal.

Strana dál stojí za svým návrhem bankovní daně, ale chce i digitální daň. „Chceme, aby se velké korporace aktivně podílely na obnově naší země po pandemii. Zamezit tomu, že budou nadále odvádět velké zisky do zahraničí,“ řekl místopředseda ČSSD Tomáš Petříček. Šmarda zmínil, že sociální demokraté nedopustí privatizaci nemocnic, které budou potřebovat velké investice. ČSSD chce v Česku udržet i zisky ze spotřeby vody.
Autor: ČTK

  V neděli přibylo v ČR 2011 případů covidu

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..