Hamáček: Voliči posoudí, zda je vhodné před volbami destabilizovat stát

g.cz

Předseda koaliční ČSSD Jan Hamáček neočekává, že by některý poslanec sociální demokracie mohl podpisem pomoci opoziční koalici Spolu (ODS, KDU-ČSL, TOP 09) vyvolat hlasování o nedůvěře vládě. Novinářům to řekl při dnešní tiskové konferenci na ministerstvu vnitra. Postup Spolu označil za legitimní, voliči podle něj později zhodnotí, zda je vhodná destabilizace státu půl roku před volbami.

Koalice Spolu dnes oznámila, že začne sbírat podpisy pro svolání schůze Sněmovny, na níž by bylo možné vyslovit nedůvěru menšinovému kabinetu hnutí ANO a ČSSD. Ve Sněmovně disponuje 40 hlasy, ke svolání schůze k vyslovení nedůvěry je třeba 50 podpisů. Koalice znovu osloví Piráty a hnutí STAN, jejichž koalice preferuje rozpuštění Sněmovny.

Hamáček neočekává, že by Spolu podpořil některý ze 14 členů klubu sociálních demokratů. „Počkáme, kdo se jim na ten seznam podepíše a zda budou úspěšní v té misi zahájit odchod této vlády,“ řekl novinářům Hamáček. Rozhodnutí Spolu označil za legitimní postup opozice. „Myslím, že voliči budou pečlivě zvažovat, zda šest měsíců před volbami je destabilizace státu vhodná, nebo není,“ uvedl.

Autor: ČTK

  Žena z nedělní laviny v Krkonoších v nemocnici zemřela

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *