Izraelská armáda i Hamás pokračují v útocích. Město Gaza zasáhlo během noci přes sto raket

ct24.ceskatelevize.cz

Izraelská armáda v noci na pondělí zesílila bombardování palestinského Pásma Gazy, na město Gaza vypálila přes sto raket, informuje o tom agentura AP. Podle ní jsou údery silnější než o den dříve, kdy přitom v Pásmu Gazy zemřelo nejméně 42 Palestinců. Také teroristickě hnutí Hamás pokračovalo v noci s ostřelováním izraelského území.

Agentury AP a Reuters s odvoláním na zdroje z místa informují o silném ostřelování města Gazy. Izraelská armáda k tomu uvedla, že její letectvo provádí „rozsáhlé údery“ na Pásmo Gazy a že cílem jsou „místa teroristů“. Podle izraelské armády její letectvo zasáhlo středisko zpravodajské služby Hamásu. Minulý týden bombardoval Izrael řadu cílů Hamásu, včetně domů jeho předních představitelů či sítě podzemních tunelů, jimiž Hamás přesunuje zbraně.

Izraelská armáda v neděli připustila, že při útoku na síť tunelů Hamásu pod silnicí v Gaze spadly civilní domy, což si vyžádalo civilní oběti. V neděli zemřelo v Gaze podle tamních úřadů nejméně 42 lidí, z toho 16 žen a deset dětí. Asi 50 dalších osob utrpělo zranění. Hamás a organizace Islámský džihád uvedly, že mezi mrtvými je 20 jejich příslušníků, izraelská armáda ale tvrdí, že během týdne zabila mnohem více teroristů z těchto organizací.

Také z Pásma Gazy v noci létaly rakety na izraelské území. Sirény se rozezněly opět mimo jiné v Aškelonu na sever od Pásma Gazy či ve městě Beerševa jihovýchodně od Gazy. V Beerševě nejméně dvě rakety zastavil izraelský protiraketový systém, další dvě spadly na neobydlené území.

Vzájemné ostřelování Izraele a Pásma Gazy trvá už týden a vyžádalo si na dvě stě obětí. Podle palestinských zdravotníků zemřelo v Pásmu Gazy k nedělnímu večeru 197 lidí, včetně desítek žen a nezletilých, a na 1200 další lidí tam bylo zraněno. V Izraeli při ostřelování, s nímž začal minulé pondělí večer Hamás po několikadenních střetech Palestinců s policií ve východním Jeruzalémě, zemřelo osm lidí.

  V Minsku proti Lukašenkovi demonstrovaly desetitisíce lidí

Zdroj: https://www.irozhlas.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *