Arenberger požádal o bezpečnostní prověrku. Vojtěch chce i další kontroly

novinky.cz

Ředitel Fakultní nemocnice Královské Vinohrady a někdejší ministr zdravotnictví Petr Arenberger požádal o bezpečnostní prověrku, uvedla ve čtvrtek Česká televize s odkazem na ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha. Ten, který koncem května Arenbergera ve funkci ministra vystřídal, tehdy uvedl, že bezpečnostní prověrka je pro Arenbergera jako pro ředitele fakultní nemocnice nezbytná.

Vojtěch po ředitelích fakultních nemocnic bezpečnostní prověrku požadoval už v době svého prvního působení v čele ministerstva zdravotnictví.

Arenberger ale podle médií prověrku nemá a dříve o ni nepožádal, ačkoli Fakultní nemocnice Královské Vinohrady (FNKV) vede od roku 2019. Kvůli chybějící bezpečnostní prověrce odvolal dříve Vojtěch z pozice náměstka Romana Prymulu, který ho poté v čele ministerstva nahradil.

Vojtěch po svém návratu do funkce ministra uvedl, že má od Arenbergera příslib, že o prověrku požádá. „Před rozhodnutím o setrvání Arenbergera v čele vinohradské nemocnice chce také vidět výsledky kontrol z ministerstva zdravotnictví a ministerstva financí,“ řekl Vojtěch.

Deník N pak koncem května napsal, že kontrola ministerstva zdravotnictví v hospodaření a nákupech FNKV neshledala žádné větší chyby.

Arenberger byl ministrem zdravotnictví zhruba sedm týdnů, rezignoval 25. května. Prohlásil tehdy, že funkci opustil kvůli mediálnímu tlaku, který doléhal i na jeho rodinu.

Média předtím vznesla pochybnosti o jeho majetku, pronájmu jeho nemovitosti nemocnici, kterou vedl, a zisků z klinických studií, jež plynuly do jeho soukromé praxe místo do nemocnic.

Zdroj: https://www.idnes.cz

  Havlíček poodkryl vládní úvahy: Na sport či kulturu s negativním testem

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *