Reakce na Ronalda, Pogbu a Locatelliho: ‚Žádné další přesouvání lahví od sponzorů,‘ vyzvala hráče UEFA

irozhlas.cz

V reakci na přesouvání lahví s pitím na tiskových konferencích Evropská fotbalová unie vyzvala účastníky mistrovství Evropy, aby dodržovali závazky ke sponzorům turnaje. S rošádami začal portugalský kanonýr Cristiano Ronaldo, který při setkání s novináři před zápasem s Maďarskem od sebe odsunul dvě láhve Coca-Coly a ukázal, že preferuje čistou vodu.

Po středečním vítězství Itálie nad Švýcarskem (3:0) ho napodobil autor dvou gólů Manuel Locatelli, který rovněž odstrčil láhve mimo záběr televizních kamer.

Francouzský záložník Paul Pogba zase po výhře 1:0 nad Německem sundal ze stolu pivo Heineken. Hráč Manchester United, který vyznává islám, možná nepostřehl, že šlo o nealkoholické pivo.

Pro náboženské důvody hráčů má ale UEFA podle ředitele turnaje Martina Kallena pochopení.

„UEFA připomněla zúčastněným týmům, že partneři jsou nedílnou součástí turnaje a zajištění rozvoje fotbalu v celé Evropě, a to i pro mládež a ženy,“ uvedli pořadatelé šampionátu v prohlášení.

Kallen uvedl, že smluvní závazky týkající se sponzorů jsou součástí turnajových předpisů a národní svazy podpisem stvrdily jejich dodržování. Žádné disciplinární opatření ale UEFA neplánuje.

Coca-Cola a Heineken patří k dvanácti nejvýznamnějším sponzorům evropského šampionátu, od kterých UEFA získá podle agentury AP dohromady téměř dvě miliardy eur. Mezi 24 zúčastněných týmů unie vyplatí 371 milionů eur.

Zdroj: https://www.irozhlas.cz/

  Tyson při návratu do ringu v exhibici remizoval s Jonesem

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *