Atlético Madrid deklasovalo Sevillu 6:1 při rekordním Simeonově zápase

Fotbalisté Atlética Madrid ve 24. kole španělské ligy deklasovali Sevillu 6:1 a bodovali poosmé v řadě. Dvěma brankami přispěli Memphis Depay a Álvaro Morata. Vysokým vítězstvím tak oslavil kouč Diego Simeone rekordní 613. zápas na lavičce Atlética.

Kanonádu začal dvěma góly Depay ve 23. a 26. minutě. Šest minut před poločasem odpověděl Nasírí, ale pak skórovali Griezmann, Carrasco a v poslední čtvrthodině dvakrát nejlepší střelec týmu Morata.

Griezmann zaznamenal 150. gól v dresu Atlética a stal se jeho třetím nejlepším střelcem v historii po Luisi Aragonésovi (172 branek) a Adriánu Escuderovi (169). Atlético je třetí, na vedoucí Barcelonu ztrácí 14 bodů. Katalánci až v neděli hostí Valencii.

Poslední Elche zaznamenalo teprve druhou ligovou výhru v sezoně. Na hřišti desáté Mallorcy zvítězilo 1:0 díky brance Boyého z 89. minuty.

Výsledky 24. kola španělské fotbalové ligy

Getafe – Girona 3:2 (2. a 14. z pen. Ünal, 43. Mayoral – 54. Castellanos, 80. Gutiérrez), Almería – Villarreal 0:2 (76. Moreno, 88. Morales), Mallorca – Elche 0:1 (89. Boyé), Atlético Madrid – FC Sevilla 6:1 (23. a 27. Depay, 76. a 90.+2 Morata, 53. Griezmann, 69. Carrasco – 39. Nasírí).