Sněmovna asi vydá Lubomíra Volného k stíhání, výbor to doporučil

novinky.cz

Sněmovna asi vydá nezařazeného poslance Lubomíra Volného (Volný blok) k trestnímu stíhání. Mandátový a imunitní výbor dnes doporučil plénu, aby policejní žádosti vyhovělo. Novinářům to řekl předseda výboru Stanislav Grospič (KSČM). Policie podezírá Volného z šíření poplašné zprávy kvůli příspěvku na sociální síti o léku ivermektin. Volný novinářům řekl, že chce být vydán. Sněmovna rozhodne zřejmě na červencové schůzi.

“Chci, aby všechna pravdivá data o ivermektinu zazněla ve veřejném prostoru v průběhu mé obhajoby u soudu,” uvedl nezařazený poslanec. Dodal, že si stojí za tím, že co napsal, je pravda.

Volný propagoval ivermektin k léčbě covidu-19. V příspěvku tvrdil, že se chystá spiknutí, jehož cílem je diskreditace léku prostřednictvím zabití pacientů. “Podle mých informaci se připravuje plán na diskreditaci ivermektinu pomocí úmrtí (tedy vraždy) několika pacientů, kteří jej budou užívat,” napsal na sociální síti.

Členové výboru dnes k věci vyslechli vyšetřovatele, státní zástupkyni i Volného. Jednání bylo podle Grospiče věcné a bez průtahů. Už dřív se členové výboru mohli seznámit s policejním spisem k případu.

V polovině června přerušilo sněmovní plénum jednání o žádosti policie do příští řádné schůze, protože ještě nemělo doporučení výboru. Grospič nechtěl předjímat, zda bude bod zařazen na první, nebo na druhý jednací týden červencové schůze.

Ivermektin se obvykle používá jako antiparazitikum a v Česku není registrovaný. Státní ústav pro kontrolu léčiv už dříve uvedl, že má zatím k tomuto léku málo informací na to, aby jej mohl doporučit k léčbě covidu-19. Lék zkoušela k léčbě pacientů s covidem nemocnice u svaté Anny v Brně.

Autor: ČTK

  Přestaňte nám lhát, křičeli lidé kvůli Zemanovi v nemocnici pod okny Hradu

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *