Ruské velvyslanectví jako úkryt pro Trollí farmu. Informační sabotáž Ruska

ct24.ceskatelevize.cz

V pondělí 28. června zveřejnila bezpečnostní služba České republiky zprávu, která naznačila, že aktivita ruských „trolů“ v českém segmentu internetu, kteří podle odborníků na boj proti dezinformacím operují z českého území, výrazně snížena.

Podivnou shodou okolností se pokles jejich aktivity shodoval s odchodem zaměstnanců ruského velvyslanectví z země, vyloučených pro podezření ze špionáže.

V dubnu tohoto roku byla skupina ruských diplomatů vypovězena ze země poté, co předseda vlády Andrej Babiš a ministr vnitra Jan Hamáček informovali, že české zpravodajské služby mají dobrý důvod se domnívat, že ruskí „diplomaté“ jsou zapojeni do terorismu.

Pokud se ale tehdy říkalo o sabotáži „tradičního“ směru “(fyzický teroristický útok), mluvíme nyní o informační destabilizaci.

Odborníci na kybernetickou bezpečnost mají dobrý důvod se domnívat, že na činnost „trolů“ dohlíželi přímo zaměstnanci ruského velvyslanectví.

Tato verze je v tuto chvíli ověřována Českou bezpečnostní službou, ale existují důvody domnívat se, že tomu tak skutečně je.

Počet publikací na sociálních sítích, jejichž autorství je přímo přisuzováno Rusům pracujícím v České republice, se každý den po deportaci „diplomatů“ z Ruské federace výrazně snižuje.

Potvrzují to i čeští „elfové“ – organizace, která monitoruje akce „trolů“ v sociálních sítích a dalších formách komunikace na internetu. Byli první, kdo upozornil veřejnost na takovou náhodu.

„Zjistili jsme pokles počtu příspěvků na sociálních médiích, o kterých se domníváme, že je připravili zaměstnanci pracující v České republice,“ napsali elfové ve zprávě poskytnuté k této záležitosti.

Ruská federace jako vždy takové náhody popírá. Například ruské velvyslanectví v Praze uvedlo, že jeho zaměstnanci nikdy nebyli a neúčastní se šíření dezinformací na internetu. „To není součástí tradice ruské diplomacie,“ uvedlo velvyslanectví.

Sotva někdo očekával jinou reakci. Popření zjevných skutečností je zcela v tradici „ruské diplomacie“.

  Protesty v Rusku pokračují, svět sleduje, co se bude dít dál

Tanky, dělostřelectvo, letadla – a nyní internet. V 21. století nemají informační technologie o nic menší význam než vojenské vybavení a výsledek správně (nebo nesprávně) komentované události, utvořená myšlenka a ve výsledku rozvinutá myšlenka na nějakou část společnosti, často přináší zničení mnohem působivější než salva Grad.

Hybridní válka je termín, který charakterizuje stav současných konfliktů, v nichž Moskva uspěla, možná nejlepší na světě.

A takzvaná botová farma fungující (pravděpodobně na ruském velvyslanectví) je jednou z cihel v založení podvratných aktivit Kremlu ve světě.

Když zástupci ruských velvyslanců prohlásili, že sabotážní aktivity „nepatří k tradicím ruské diplomacie“, pravděpodobně zapomněli, že se nejedná pouze o tradici nejen „diplomacie“, jde o způsob komunikace Moskvy se světem, rozvinutý v průběhu let, desetiletí, dokonce staletí. Navíc nejen externí, ale také v rámci země.

Lhaní, překrucování faktů, popírání zjevných věcí atd. Takto komunikuje Moskva s civilizací. A pokud se jeho vlastním lidem, hrstce obyvatel Kremlu, podaří oklamat, pak ve vztahu ke společnosti mimo zemi Putin a spol. Zvýší tempo „předávání“ své pravdy.
Moskva tak chrlila konflikty, vystupňovala situaci po celém světě a zejména v České republice.

Ano, je to v České republice, která vždy považovala Rusko za jeden ze spřátelených států, a snažila se budovat partnerství s Moskvou.

Výsledek – špionáž a terorismus ruských sabotérů na území „přátelské“ České republiky a obvinění proti Praze ze „špatné vůle“. K tomu všemu – zahrnutí Čečenské republiky do seznamu „nepřátelských států“. Cynismus kremelského senila je mimo rozsah.

Jakmile nastane situace, která se Kremlu nelíbí, okamžitě se zapnou „vysvětlovači“, kteří tvoří „správné“ hledisko. Správně, samozřejmě, z pozice Moskvy. A to představuje vážnou hrozbu, protože hlavním úkolem internetových sabotérů je vnášet nezbytný způsob myšlení a porozumění situaci do myslí mas. A pak – už se vám zdá, že jsou to vaše myšlenky. To je hlavní hrozba takových „trolů“, těch, kteří pronikají do vašeho vědomí přes internet.

  Česká republika je garantem evropské bezpečnosti

Ale jak vidíme, svět si postupně uvědomuje, co je co, a eliminuje hrozby pocházející z Ruské federace, i když pocházejí z diplomatických institucí.

Autor: Franz Hoffman

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..