Důchody až 20 tisíc, nezvyšování daní, výrazně vyšší rodičovská, slíbilo ANO

seznamzpravy.cz

Slovy Až do roztrhání těla nazvalo hnutí ANO svůj volební program. „Dokud budu premiérem, nepřijmeme ani jednoho ilegálního migranta,“ prohlásil premiér a šéf ANO Andrej Babiš při představení programu. Slíbil voličům, že se do roku 2025 zvýší penze na 20 tisíc korun, nebude přijato euro místo koruny, neporostou daně a nebude privatizováno zdravotnictví.

„V EU zachováme právo veta, rozhodně nepodpoříme možnost většinového hlasování v zásadních otázkách financí, daní, sociálního systému nebo zahraniční a bezpečnostní politiky a migrace, tak jak se chystá Pirátostan,“ napsalo ANO v programu.

Hned na jedné z jeho prvních stran se tak Babiš vymezuje proti koalici Pirátů a STAN. S jejím kandidátem na premiéra Ivanem Bartošem se Babiš jako lídr kandidátky ANO utká v Ústeckém kraji.

Nenecháme si diktovat, kdo u nás bude žít

„Nevyměníme českou korunu za euro, tak jak to chtějí TOP 09 a Piráti. Na rozdíl od TOP 09 a Pirátostanu budeme dál nekompromisně hájit naši pozici v otázce ilegální migrace. Nepřipustíme, aby nám někdo diktoval, kdo u nás bude žít. Nenecháme si násilně měnit naši kulturu a náš způsob života,“ napsalo také Babišovo ANO do volebního programu.

K jeho představení si Babiš vybral jednu z dominant Ústí nad Labem, zámeček Větruše, který shlíží na město ze skalního ostrohu nad Labem a v němž je restaurace. Právě v Ústeckém kraji mělo ANO při posledních volbách do Sněmovny nejlepší výsledek, když ho tam podpořilo 37,55 procenta voličů.

„Je to poslední šance volit Babiše,“ vyzval voliče premiér a předseda ANO. Volby jsou podle něj také poslední šance zastavi obě „antibabišovské“ koalice, které se už domluvily na povolební spolupráci, prohlásil s odkazem na koalice Spolu (ODS, KDU-ČSL a TOP 09) a Pirátů se STAN.

  Asociace: Škody po požárech byly loni 5,3 mld. Kč, pojištěná byla čtvrtina

Důchody budou v roce 2025 nejméně 20 tisíc korun

ANO ve volebním programu slibuje, že nebude zvyšovat daně a že průměrná výše důchodů v roce 2025 dosáhne 20 tisíc korun měsíčně. „Budeme bojovat za naše seniory,“ slíbil Babiš.

Rodičovský příspěvek slibuje Babišovo hnutí zvýšit na 400 tisíc korun. Zachovány mají být slevy na jízdném pro studenty a seniory.

„Špičková zdravotní péče zůstane bezplatná a dostupná všem. Nebudeme privatizovat české zdravotnictví,“ zní další z programových priorit ANO.

„Do životního prostředí investujeme 350 miliard korun,“ slíbil ministr životního prostředí Richard Brabec, který je lídrem hnutí v Jihočeském kraji. „Začali jsme naši zemi připravovat na sucho. Náš program je nejen ambiciozní, ale i realistický,“ zdůraznil Brabec.

Hnutí ANO podle volebního modelu STEM, který v srpnu zveřejnila CNN Prima News, zvyšuje náskok na koalici Spolu i na Piráty s hnutím STAN. ANO by podle něj dostalo 31,1 procenta hlasů, Spolu 21,7 procenta a koalici Pirátů a STAN by nyní podpořilo 18,7 procenta voličů.

Volební program zveřejnilo ANO jako poslední z parlamentních stran. V létě premiér Babiš při setkáních s občany zatím rozdával a podepisoval knihu „Sdílejte, než to zakážou“.

Babiš ve čtvrtek večer v debatě volebních lídrů na CNN Prima News mluvil o tom, že jsme nejpromořenější země na světě. Kvůli covidu se v diskusi nejvíc dohadoval s šéfem Pirátů Bartošem. Opozici podle premiéra vyhovovalo, když na tom Česko kvůli covidu nebylo dobře. „Celá opozice házela vládě klacky pod nohy, přitom nezařídila nic,“ říkal Babiš.

Zdroj: https://www.idnes.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com