Afghánec v Berlíně pobodal v parku dva lidi, motiv zatím nejasný

eurozpravy.cz/

Muž původem z Afghánistánu v sobotu v jednom z berlínských parků nožem vážně zranil zahradnici, která pečovala o veřejnou zeleň. Těžké zranění způsobil i muži, který napadené přispěchal na pomoc, informovala dnes agentura DPA.

Motiv činu je nejasný, podle policie ale panuje podezření, že je 29letý útočník psychicky nemocný. Vyloučen však není ani teroristický motiv.

Podle agentury DPA Afghánec 58letou zahradnici v parku ve čtvrti Wilmersdorf nejprve oslovil a poté ji náhle několikrát bodl nožem do krku. Útočníkovi se podle policie nelíbilo, že zahradnice coby žena pracuje. Nožem napadl Afghánec i 66letého kolemjdoucího, který zahradnici přispěchal na pomoc. Žena je v ohrožení života. Útočník byl zadržen na místě činu.

Berlínské generální státní zastupitelství na twitteru oznámilo, že byl na útočník na jeho žádost vydán zatykač. Afghánec je nyní ve vyšetřovací vazbě. Čelí podezření z pokusu o vraždu a těžkého ublížení na zdraví. Státní zastupitelství a zemská policie ale mužovo jednání vyšetřují také jako možný nábožensky motivovaný útok.

Zdroj: https://eurozpravy.cz/

  Zelenskyj v neděli vyrazil na frontu, navštívil Lysyčansk a Soledar

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..