V domě v Litovli vybuchl plyn, zraněný má popáleniny

novinky.cz

Hasiči v sobotu večer zasahovali v Litovli na Olomoucku, kde v rodinném domě vybuchl plyn. ČTK to řekl mluvčí hasičů Radek Buryánek. Jeden člověk byl zraněn, utrpěl popáleniny na celém těle. Dům je poničený. Ze sousedních domů bylo evakuováno devět lidí, mezi nimi dvě děti. Statika domů však výbuchem poškozena nebyla.

Zraněný byl podle mluvčí Zdravotnické záchranné služby Olomouckého kraje Lucie Mikiskové mladý člověk. „Utrpěl popáleniny na celém těle, utrpěl inhalační trauma, musel být převeden na umělou plicní ventilaci,“ řekla ČTK Mikisková. Zdravotníci jej transportovali vrtulníkem do popáleninového centra ostravské fakultní nemocnice.

V domě v řadové zástavbě pravděpodobně vybuchl plyn v prvním patře. Hasiči odpojili dům od sítí. „Řádným průzkumem bylo zjištěno, že nedošlo k poškození sousedních domů,“ uvedl Buryánek. Požár po výbuchu nevznikl. Příčina i výše škody nejsou zatím známé. „Příčiny výbuchu jsou v šetření Policie ČR, se kterou spolupracuje náš vyšetřovatel,“ uvedl Buryánek.

Autor: ČTK

  Červíček čeká od vlády jasná vyjádření,co bude po nouzovém stavu

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *