Sparta uspěla počtvrté za sebou, derby vyhrál Hradec, vede Mladá Boleslav

sport.aktualne.cz/

Hokejisté Sparty porazili ve šlágru 8. kola extraligy Brno 3:2 v prodloužení. Stejným výsledkem si třetí výhru za sebou na domácím ledě v Chomutově připsalo Kladno po vítězství nad Zlínem. První východočeské derby sezony zvládl lépe Hradec Králové. Hráčům Mountfieldu se podařilo otočit duel s Pardubicemi ze stavu 0:2, který platil ještě na začátku 40. minuty. Tabulku vede Mladá Boleslav.

Pražané si před nejvyšší návštěvou této sezony 8862 diváků připsali čtvrtou výhru za sebou. Rozhodl o ní v čase 63:38 v přesilové hře Filip Chlapík. Kometa neprodloužila sérii tří vítězství a se Spartou v O2 areně prohrála popáté v řadě. „Věděli jsme, že souboj s Kometou bude těžký. Bylo to náročné, ale zvládli jsme to, vyhráli jsme a bereme dva body. Takže jsme spokojení,“ řekl Chlapík.

Kouč Sparty Josef Jandač tak uspěl v souboji proti svému bývalému asistentovi u české reprezentace i v Magnitogorsku Jiřímu Kalousovi.

Rytíři „doma“ v Chomutově, kde je jejich dočasný azyl, vyhráli potřetí za sebou. Utkání rozhodl v 64. minutě obránce Kyle Wood. Hosté dokázali ve třetí třetině smazat dvoubrankovou ztrátu, nakonec si ale připsali sedmou porážku v sezoně a jsou i nadále poslední.

Královéhradečtí porazili Pardubice 5:2. Domácí vyhráli první východočeské derby sezony, přestože ještě před koncem druhé části prohrávali 0:2. Hráči Mountfieldu rozhodli čtyřmi góly ve třetím dějství. Vítězný gól dal ve 46. minutě Kelly Klíma.

Mladá Boleslav deklasovala domácí České Budějovice 6:1 a v čele má dvoubodový náskok před Hradcem Králové. Kladno proti Zlínu sice během třetí třetiny prohospodařilo náskok 2:0, ale pak se přece jen radovalo. Výhru Rytířům vystřelil v čase 63:06 Kyle Wood. Olomouc i díky dalšímu gólu Davida Krejčího porazila Liberec 3:1.

Výsledky nedělních zápasů 8. kola hokejové extraligy:

HC Sparta Praha – HC Kometa Brno 3:2 v prodl. (1:1, 1:1, 0:0 – 1:0)

Třinec porazil ve finále Pardubice 4:1, o titulu rozhodne sedmý zápas

Branky a nahrávky: 14. Prymula (Buchtele), 40. R. Horák (Řepík, Tomáš Dvořák), 64. Chlapík (D. Kaše) – 9. Mueller (P. Holík, Roth), 26. L. Horký (Krištof). Rozhodčí: Hradil, Šindel – Ondráček, Špůr. Vyloučení: 4:6. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 8862.

Rytíři Kladno – PSG Berani Zlín 3:2 v prodl. (1:0, 1:0, 0:2 – 1:0)

Branky a nahrávky: 17. Strnad z trest. střílení, 39. Filip (Suchánek), 64. Wood (Hlava) – 43. Hejcman (Šlahař, Trška)., 50. Honejsek (Köhler, Trška) Rozhodčí: Jeřábek, Mrkva – Lhotský, J. Svoboda. Vyloučení: 2:4. Bez využití. V oslabení: 1:0. Diváci: 1659.

HC Olomouc – Bílí Tygři Liberec 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 6. Bambula (Kolouch), 24. Krejčí (J. Káňa II, Kucsera), 45. J. Káňa II (Ondrušek, Kucsera) – 37. P. Jelínek (J. Vlach, Rosandič). Rozhodčí: Kika, Obadal – Pešek, Malý. Vyloučení: 5:4. Využití: 1:0. Diváci: 4475.

Motor České Budějovice – BK Mladá Boleslav 1:6 (0:2, 1:2, 0:2)

Branky a nahrávky: 31. Gulaš – 4. Kotala (Pýcha, D. Šťastný), 7. P. Kousal (Eberle, Pláněk), 25. Bičevskis (J. Stránský, Ševc), 37. O. Najman (P. Kousal, Bernad), 52. Dufek (Claireaux), 56. Pýcha (D. Šťastný). Rozhodčí: Hodek, Pilný – Ganger, Klouček. Vyloučení: 6:6. Využití: 0:2. V oslabení: 0:1. Diváků: 5807.

Mountfield Hradec Králové – HC Dynamo Pardubice 5:2 (0:0, 1:2, 4:0)

Branky a nahrávky: 40. Perret, 46. Blain (Lev), 46. Kelly Klíma (Lalancette), 53. Jank 60. Lalancette (Perret, Oksanen) – 25. Poulíček (Paulovič, Klouček), 36. Cienciala (J. Mikuš, Robertson). Rozhodčí: Hejduk, Pražák – Lederer, Rožánek. Vyloučení: 3:3. Využití: 1:0. Diváci: 5334.

HC Verva Litvínov – HC Škoda Plzeň 2:5 (2:3, 0:0, 0:2)

Vondroušová porazila Svitolinovou a zahraje si finále Wimbledonu

Branky a nahrávky: 16. Hrbas (Jarůšek, Jícha), 19. Irving (P. Zdráhal, Estephan) – 9. Dzierkals (Kvasnička), 13. Kantner, 18. Dzierkals (M. Lang, Kvasnička), 41. Schleiss (Kantner), 52. Blomstrand (Dzierkals). Rozhodčí: Šír, Lacina – Gerát, Hynek. Vyloučení: 1:3. Využití: 1:0. Diváci: 2626.