Zemana navštívil ombudsman Křeček. Není omezen ve svých právech, zjistil

novinky.cz

Prezidenta Miloše Zemana navštívil v pondělí dopoledne v pražské Ústřední vojenské nemocnici (ÚVN) ombudsman Stanislav Křeček. Návštěva proběhla se souhlasem hlavy státu i lékařů.

„Přesvědčil jsem se, že prezidentovi je samozřejmě poskytována veškerá lékařská péče, kterou nezbytně potřebuje. A mohu říct, že podle mé zkušenosti v tuto chvíli není prezident nikterak omezen ve svých právech, v přijímání návštěv a v komunikaci s nimi,“ uvedl Křeček po schůzce.

Ombudsman kritizoval komunikaci kolem hospitalizace hlavy státu, což podle něj poznamenává celou společnost.

„V této věci je vážně narušena racionální a obecně akceptovatelná komunikace mezi volenými i výkonnými orgány státu, občanskou veřejností a odbornými lékařskými pracovišti,“ uvedl Křeček.

„To vede též k růstu zcela nepřijatelných nenávistných projevů nejen na sociálních sítích, ale i obecně ve veřejném prostoru,“ dodal Křeček a apeloval na otevřenost komunikace.Zeman je hospitalizován od 10. října ve vážném stavu, který podle posledního vyjádření lékařů ÚVN pro Senát neumožňuje jeho výkon práce. Kancelář prezidenta republiky o zdravotním stavu hlavy státu informace neposkytuje.

Zdroj: https://www.novinky.cz/

  Od 1. září se nebudou preventivní testy na covid hradit z pojištění

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..