Britští zbrojaři kupují většinu v české Bohemia Interactive Simulations

Britská zbrojařská skupina BAE Systems kupuje většinový podíl v české společnosti Bohemia Interactive Simulations, která vytváří počítačové simulace pro výcvik vojáků. Přesnou výši podílu, jaký zbrojovka získá, ani zaplacenou částku žádná ze stran neuvedla. Uvedl to dnes server hn.cz. Bohemia Interactive Simulations spolupracuje podle serveru primárně s armádami NATO, například s armádou a námořnictvem USA či britským a francouzským ministerstvem obrany, také s australskou či švédskou armádou.

BAE Systems podle serveru odkoupila neupřesněný majoritní podíl v Bohemia Interactive Simulations od americké investiční společnosti Riverside Company. Když fond Riverside v roce 2013 podíl v Bohemia Interactive Simulations koupil, spekulovalo se o částce v řádu stovek milionů korun, píše hn.cz. Transakci s BAE Systems ještě musí podle serveru schválit příslušné regulační úřady.

Bohemia Interactive Simulations na svém webu uvádí, že její software využívá více než 50 obranných organizací po celém světě. Firma zaměstnává přes 300 lidí v několika zemích. Podle své účetní závěrky ve Sbírce listin firma loni vykázala tržby zhruba 687,7 milionu korun a zisk po zdanění 188,3 milionu.

Kořeny tvorby počítačových simulací v Bohemia Interactive Simulations jsou ve videoherním průmyslu. Základem pro simulátory Bohemia Interactive Simulations totiž byla počítačová hra Operation Flashpoint s tématem válečného konfliktu mezi Sovětským svazem a Západem, se kterou v roce 2001 prorazilo na světový trh české herní studio Bohemia Interactive. Oba podniky byly v minulosti propojené, ale nyní již fungují samostatně.

Autor: ČTK

  Nafta od minulého týdne zlevnila, cena benzinu se nezměnila

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..