Vlevo dole: Skončí Válek dřív, než bude jmenován ministrem zdravotnictví?

První krizí, kterou bude muset řešit vláda Petra Fialy, je exploze epidemie. Člověk by čekal, že nový kabinet má přesně promyšlený plán, co bude dělat od první vteřiny po převzetí moci. Zvlášť když je tu jeho Anticovid tým, který po celou dobu v opozici přinášel alternativní návrhy k opatřením Babišovy vlády.

Jenže jakékoliv vystoupení Vlastimila Válka, místopředsedy TOP 09 a budoucího ministra zdravotnictví, budí velké rozpaky. Téma pro aktuální epizodu politického podcastu Vlevo dole a politické reportéry Seznam Zpráv Václava Dolejšího a Lucii Stuchlíkovou.

„Bohužel často mu vůbec není rozumět, co a jak chce přesně udělat. Mluví hodně akademicky, jako kdyby přednášel na vysoké škole, a ne naléhavě přesvědčoval veřejnost o svých záměrech,“ míní Stuchlíková.

Kdo je vlastně Válek? Jednašedesátiletý politik je uznávaný lékař v oboru radiodiagnostika a náměstek ředitele Fakultní nemocnice Brno. Má rád cimbálovou muziku, sborový zpěv nebo počítačovou hru World of Warcraft.

„Mně přijde, že profesor Válek měl připravený detailní plán, jak změnit zdravotnictví k větší efektivitě, a velmi dobře věděl, kde se nejvíc plýtvá penězi a co s tím. Jenže to teď může hodit pod stůl a musí bojovat s epidemií. Vojenský vůdce by měl být větší cynik, který se nebojí rychle rozhodovat,“ domnívá se Václav Dolejší.

Jak dlouho zůstane budoucí ministr zdravotnictví ve funkci? Skutečně by ve World of Warcraft porazil Dominika Feriho? A zlepšuje nošení respirátoru i tónový rozsah? Dozvíte se v aktuální epizodě podcastu Vlevo dole. Pusťte si ji v přehrávači v úvodu.

Zdroj: https://www.seznamzpravy.cz

  Zpomalování nárůstu počtu případů covidu ve středu pokračovalo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..