Blažek po schůzce se Zemanem zaútočil na novináře

seznamzpravy.cz/

Pokračují schůzky prezidenta Miloše Zemana s kandidáty na ministry ve vládě Petra Fialy. Ve středu přijal Pavla Blažka, v plánu je také schůzka s Janou Černochovou (oba ODS).

Kandidát na ministra spravedlnosti Pavel Blažek po schůzce verbálně zaútočil na novináře, kteří v minulých dnech přinesli informaci, že ho policie vyšetřuje kvůli korupci či manipulacím s městským majetkem v Brně.

To Blažek popírá. Prezident mu prý řekl, ať se novináři nenechá udolat.

Aktuálně.cz a HN uvedly na základě anonymních zdrojů, že Blažka podezřívá policie z podílu na korupci a manipulaci s městským majetkem v Brně. Už loni v létě tato média uvedla, že o zapojení Blažka a dalších politiků ODS do korupce vypovídal stíhaný bývalý starosta Rojetína na Brněnsku Pavel Hubálek.

„Já s panem Hubálkem nikdy nic nepáchal a téměř ho neznám. Je mi v podstatě jedno, co jako obviněný lže do protokolu, protože může legálně lhát,“ uvedl Blažek.

Opakovaně kritizoval autory textů. „Médium si mě vybralo jako cíl nějakých útoků. Nemám na hrbu žádnou kauzu, mám na hrbu jen dva novináře, kteří o mě píší špatně a ostatní to opisují,“ dodal Blažek. Žádná kauza „Blažek“ podle něj neexistuje, ačkoli by si to novináři přáli a cíleně „vytvářejí mlhu“, aby to tak vypadalo.

Podle jednoho z autorů textu Lukáše Valáška jsou novináři na podobné útoky zvyklí z dob vládnutí hnutí ANO. „Zastrašit se nenecháme, svou práci budeme dělat dále,“ uvedl Valášek.

Blažek celou záležitost krátce probral se Zemanem. „Pan prezident je informován. Zemanovsky mi poradil, ať se nenechám v žádném případě udolat českými novináři. Já mu slíbil, že nenechám,“ uvedl. Prezident se podle něj nezmínil o tom, že by kvůli mediálním informacím měl problém s Blažkovou ministerskou nominací. Blažka opakovaně podpořil předseda občanských demokratů a designovaný premiér Petr Fiala.

Blažek mluvil s prezidentem zhruba hodinu. „Bavili jsme se o stavu české justice, názor prezidenta je kritičtější než můj, ale to je myslím dlouhodobě známá věc,“ uvedl. Podle něj je nutné řešit situaci kolem soudních znalců.

„Odmítají tu práci vykonávat v podmínkách, které jsou dnes,“ vysvětlil. Potřebná je podle něj i novela předpisu o státním zastupitelství, byť nemusí být složitá a dlouhá. Zavést by se měla funkční období vedoucích státních zástupců a výraznější by měla být odpovědnost státních zástupců za pochybení.

Zeman byl po dlouhé hospitalizaci i navzdory nákaze covidem-19 ve formě, řekl Blažek. Na debaty s ministry je velmi dobře připraven. „Ty rozhovory pro nikoho nebudou jednoduché a jen tak formální,“ řekl. Debatu absolvovali kvůli izolaci prezidenta přes mikrofon a zábranu z plexiskla.

Zdroj:  https://www.seznamzpravy.cz/

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..