20. kolo: Slavia prohrála s poslední Karvinou, Sparta remizovala v Budějovicích

sport.aktualne.cz

Fotbalisté mistrovské Slavie na úvod jarní části první ligy v souboji prvního s posledním týmem tabulky doma senzačně prohráli s Karvinou 0:1. Slezané v sezoně nejvyšší soutěže premiérově zvítězili. Ve 20. kole zaváhala i třetí Sparta, která remizovala 0:0 v Českých Budějovicích. Jablonec na svém hřišti zdolal Olomouc 1:0. Stejným výsledkem Teplice doma vyhrály nad Bohemians 1905, informuje o tom ČTK.

Slavia, která má s 51 vstřelenými góly nejlepší ligový útok, se v ofenzivě trápila. V 66. minutě mohl domácí poslat do vedení Peter Olayinka, ale z penalty trefil jen břevno. Hned za tři minuty na druhé straně skóroval další nigerijský náhradník Rafiu Durosinmi.

Vršovický obhájce titulu v lize prohrál teprve podruhé z posledních 66 zápasů a doma v nejvyšší soutěži nebodoval poprvé od srpna 2018 a po 59 utkáních. Slávisté mohou přijít o vedení v tabulce, druhá Plzeň, která ztrácí jen bod, v neděli hostí nováčka Hradec Králové.

Sparta se bez řady indisponovaných hráčů v Českých Budějovicích hledala. Po vyrovnaném prvním poločase měli ve druhém dějství převahu Jihočeši, ale několik slibných šancí neproměnili. Letenští zaváhali po sérii čtyř ligových vítězství. Sparťané nedokázali naplno využít klopýtnutí Slavie a na lídra ztrácí dva body. Ve středu se úhlavní pražští rivalové střetnou ve čtvrtfinále domácího poháru. Budějovičtí jsou na sedmém místě.

O teprve čtvrté výhře Jablonce v ročníku nejvyšší soutěže rozhodl ve 49. minutě záložník Miloš Kratochvíl. Severočeši ze 14. pozice, znamenající účast v baráži, poskočili na 12. místo. Olomouc nevyhrála čtvrté kolo po sobě a zůstala na desáté příčce, která jako poslední zaručuje start v prostřední nadstavbové skupině. Jablonec na Sigmu ztrácí tři body.

Jedinou branku v Teplicích vstřelil ve 33. minutě obránce Tomáš Vondrášek. Bohemians nebodovali počtvrté za sebou a klesli na 13. místo. Předposlední Severočeši vyhráli potřetí z posledních čtyř kol a přiblížili se čtrnáctým Pardubicím na rozdíl tří bodů. Východočeši ale mají k dobru odložený duel se Slováckem.

Sparta porazila Vítkovice, Třinec udolal Boleslav

V neděli se vedle zápasu Plzeň – Hradec Králové uskuteční ještě souboj Mladé Boleslavi s Ostravou. Další dva duely 20. kola byly odloženy. Pardubice a Slovácko se v Ďolíčku neutkají kvůli střevní viróze ve východočeském týmu. Zlín vinou koronavirové nákazy v mužstvu nenastoupí doma proti Liberci.

V rámci opatření proti šíření koronaviru v Česku může na fotbalové stadiony stejně jako na další sportovní akce dál maximálně tisícovka fanoušků.

Výsledky 20. kola první fotbalové ligy

FK Jablonec – Sigma Olomouc 1:0 (0:0)

Branka: 49. Kratochvíl. Rozhodčí: Hocek – Arnošt, Pečenka – Julínek (video). ŽK: Kubista, Zelený, Rada (trenér), Štěpánek (všichni Jablonec). Diváci: 755 (omezený počet).

* * *

Slavia Praha – MFK Karviná 0:1 (0:0)

Branka: 69. Durosinmi. Rozhodčí: Batík – Paták, Antoníček – Adámková (video). ŽK: Schranz, Bah, Ousou – Čmelík, Jánoš, Látal, Durosinmi, Bartošák. Diváci: 1000 (omezený počet).

* * *

FK Teplice – Bohemians Praha 1905 1:0 (1:0)

Branka: 33. Vondrášek. Rozhodčí: Berka – Vlček, Váňa – Kocourek (video). ŽK: Vondrášek – Květ, Necid. Diváci: 1000 (omezený počet).

* * *

Dynamo České Budějovice – Sparta Praha 0:0

Rozhodčí: Černý – Nádvorník, Podaný – Franěk (video). ŽK Hora – Pavelka. Diváci: 1000 (omezený počet).

Bude se hrát v neděli:

15:00 FK Mladá Boleslav – Baník Ostrava,

18:00 Viktoria Plzeň – FC Hradec Králové.

Utkání FK Pardubice – 1. FC Slovácko a Fastav Zlín – Slovan Liberec byla odložena.