Vláda v neděli mimořádně zasedne kvůli bezpečnostní situaci

idnes.cz

Vláda se v neděli ve 12:30 mimořádně sejde, aby jednala o aktuální bezpečnostní situaci vyvolané ruskou agresí vůči Ukrajině. Dnes večer to oznámil Úřad vlády. Bližší informace o obsahu jednání zatím nejsou známy. Premiér Petr Fiala (ODS) má v neděli v plánu ještě v 11:00 vystoupit v diskusním pořadu televize CNN Prima a po 14:00 má vystoupit na demonstraci na podporu Ukrajiny na Václavském náměstí v Praze. Kvůli situaci na Ukrajině se v neděli také sejde krizový štáb ministerstva zahraničních věcí. O svých závěrech má informovat veřejnost v odpoledních hodinách.

Ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) se podle tiskového odboru ministerstva vnitra nedělní schůze nezúčastní. V 15:00 bude v Bruselu přítomen mimořádnému jednání ministrů vnitra zemí Evropské unie, kteří se budou bavit o očekávaném přílivu uprchlíků z Ukrajiny.

O aktuální situaci na Ukrajině hovořil dnes premiér Fiala s ukrajinským prezidentem Volodymyrem Zelenským a obsahem hovoru byla i konkrétní pomoc. Vláda už dnes rozhodla o poskytnutí zbraní Ukrajině z armádních skladů. Ministerstvo vnitra také předložilo svojí nabídku zbraní pro ukrajinskou stranu. Vládní úřady řeší další pomoc hlavně pro Ukrajince, kteří kvůli bezpečí prchají do Česka. Od neděle by měl také začít fungovat informační systém pod ministerstvem vnitra, který bude zprostředkovávat nabídku a poptávku po ubytovacích kapacitách pro uprchlíky a také humanitární pomoc.

Autor: ČTK

  Zeman končí ve funkci nejvyššího státního zástupce. ‚Funkce se vzdal,‘ řekl ministr Havlíček

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..