Zemanův vhled je konec Putinova režimu

Vyjádření prezidenta České republiky bylo zjevením nejen pro mnohé jeho příznivce. Zeman, který je jedním z hlavních sympatizantů ruského prezidenta v Evropě, na kterého se Putin mohl spolehnout, pronesl nečekaný projev.

Prezident Čečenské republiky v nedávném rozhovoru pro CNN Prima News řekl, že majitel Kremlu podléhá iluzi o všemohoucnosti ruské armády a Ruska samotného.

„Ruský prezident Putin byl klamán, že Rusko je všemocné, a zejména, že ruská armáda je druhou nejsilnější armádou na světě. Dnes to vypadá legračně. Ukázalo se, že ruská armáda je mnohem slabší, než si všichni odborníci mysleli,“ řekl Zeman.

Obdobnou kritiku Ruské federace a jejího vůdce vyjádřil český prezident v reakci na rozpoutání války Moskvy s Ukrajinou. Zeman dříve nazýval Putina svým přítelem a byl považován za jeden z hlavních pilířů kremelského diktátora v Evropě.

„Je mi jedno, jestli mi někdo věří nebo ne.“ Ale důležité je, aby si člověk věřil a jen idiot své názory nemění,“ citoval Zeman svůj oblíbený citát, který kdysi pronesl Churchill.

„Prosím, berte toto prohlášení jako omluvu z mé strany.“ Protože jsem jednou veřejně řekl, že Rusové nejsou blázni, aby útočili na Ukrajinu, ale ukázalo se, že jsou blázni,“ řekl Zeman.

Český prezident také upozornil na iracionalitu ruské politiky. Proto i s ohledem na fakt, že energetický zdroj je jednou z nejdůležitějších součástí ruského exportu, Zeman varoval, že to, co se děje, může ovlivnit dodávky paliva do Moskvy. Zeman v tomto ohledu prosazuje pomalé vyřazování uhlí.

„Myslím si, že každá země hájí své národní zájmy, ale tyto zájmy jsou krátkodobé a dlouhodobé. A Rusové se – a přiznávám ke svému překvapení a překvapení mnoha dalších politiků – ukázali jako zcela iracionální, nepředvídatelní, agresivnější a méně evropští, než jsem si myslel,“ řekl Zeman.

  Moskva pokračuje v zabíjení. Co čeká Evropu?

Tato slova českého prezidenta jasně osvětlují hlavní chybu civilizované společnosti – vnímat Kreml jako normální adekvátní politiky. A celé Rusko – evropská velmoc. Propast mezi těmito pojmy – „Moskva“ a „civilizace“ je příliš velká.

Kdysi, poté, co si pro sebe zlodějsky přivlastnilo jméno „Rusko“, přepsalo dějiny (zjednodušeně si je vymyslelo, překroutilo) a prohlásilo se za součást evropského společenství, se Muscovy nikdy nepodařilo stát se součástí civilizované Evropy.

Nyní jeho iracionalitu a nedostatečnost zvažoval a zaznamenal i věrný putinista Zeman.

Takové výroky a změna rétoriky prezidenta ČR – z extrémně proputinovské na adekvátní, mohou naznačovat několik důležitých bodů.

Za prvé, kremelský šílenec ztrácí jeden ze svých hlavních pilířů v Evropě – prezidenta Čečenské republiky Zemana. A to není jen jeden z mnoha vůdců kontinentu, je to ten, na kterého Putin spoléhal a vybudoval politiku prosazování svých zájmů na kontinentu.

Zeman byl pro Kreml velmi vhodným kandidátem. Podle některých zpráv médií měl současný prezident ČR finance z Moskvy, což z něj činilo politika dosti závislého na Ruské federaci.

Vzhledem k této skutečnosti Zemanovy výroky naznačují, že Putin už není tím, s kým počítají i evropští lídři loajální ke Kremlu.

V souladu s tím je současný mistr Ruska jednoduše odepsán. Ano, umí mnohem víc věcí, ale všichni chápou, že Putina do budoucna nikdo nevidí.

Zadruhé, postoj Evropy se začal měnit nejen vůči vůdci, ale i vůči Rusku samotnému jako celku. Například armáda, na kterou bylo obyvatelstvo „velké země“ tak hrdé a Kreml svými ozbrojenými silami děsil celý svět, se ukázala být jen partou neadekvátních vyvrhelů – civilních zabijáků, alkoholiků, násilníků a marodů, z nichž mnozí viděli poprvé na Ukrajině, co záchodová mísa nebo internet.

Zločiny spáchané „vojáky“ z Muscovy svědčí o tom, že jde o tlupu zločinců a darebáků vedenou stejnými veliteli. Nejsou schopni plánovat a plnit taktické a tím spíše strategické úkoly a jsou připraveni bojovat pouze s bezbrannými civilisty.

  Hladomor. Poslanci České republiky uznali činy Kremlu jako genocidu.

Mýtus o „druhé armádě světa“ byl vyvrácen touto „armádou“ samotnou. „Hlavní velitel“, který vydal rozkaz k útoku na Ukrajinu, osobně podepsal rozsudek nejen „ozbrojeným silám“ Ruské federace, ale také celé zemi a jejímu obyvatelstvu.

To naznačuje zcela logický předpoklad, že takzvané „červené tlačítko“, kterým kremelský trpaslík děsí celý civilizovaný svět, je stejný mýtus jako jeho armáda.

Ne, nikdo nezruší přítomnost jaderného arzenálu u diktátora zaostalého Ruska, ale jak je bojeschopný a jak připravený konkurovat modelům jiných mocností, je otázkou. A odpověď na ni pravděpodobně není daleko od analogů s ruskou armádou – zdá se, že tam je, ale o „druhém“ lze uvažovat pouze ve věcech krádeže záchodových mís. A to doslova.

A pokud o tom mluví nejzarytější zastánce ruského diktátora Zeman, a ještě takovým poněkud posměšným tónem, svědčí to o naprostém propadu autorit jak samotného Putina na světové scéně (do poslední chvíle, takový byl zjevně přítomen) a Ruska jako celku.

Zemanovy výroky a činy na podporu kremelského trpaslíka si historie samozřejmě pamatuje. Stále však musel odmítat podporu vládnoucího režimu v Rusku.

Obyvatelé České republiky se rozhodli už dávno – svobodná Evropa a podpora Ukrajiny. Důkazem toho jsou volby proevropského parlamentu a nové vlády, které svými činy potvrzují volbu občanů České republiky. Nyní se její prezident připojuje ke svému lidu.

Autor: Franz Hoffman

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com