Kajakář Prskavec v Praze medailové ambice nenaplnil a byl čtvrtý, Fišerová pátá

Vítěz z Tokia Jiří Prskavec se dalšího medailového úspěchu na Světovém poháru doma v Troji nedočkal. Po zlaté olympijské sezoně tu novou pohárovou zahájil devětadvacetiletý kajakář čtvrtým místem, od stupňů vítězů ho dělilo 29 setin sekundy. Tereza Fišerová byla mezi kajakářkami pátá, Antonie Galušková devátá. V Praze vyhráli australská slalomářka Jessica Foxová a Slovinec Peter Kauzer.

Prskavec, který pohárový závod v Praze ovládl už čtyřikrát a je dvojnásobným mistrem světa, chyboval na sedmnácté brance. S dvousekundovou penalizací ztratil na nejrychlejšího a čistě jedoucího Kauzera 2,03 sekundy. Domácí favorit v Troji prohrál ještě s Italem Giovannim De Gennarem a Švýcarem Martinem Dougoudem.

Fišerová v kategorii K1 letos mezi dospělými debutuje a v pátek byla nečekaně nejrychlejší v kvalifikaci. V Troji bude útočit na medaile i v neděli na kánoi a v extrémním slalomu. Za Foxovou, jež zlatem oslavila dnešní 28. narozeniny, zaostala s dvěma trestnými sekundami o 3,18 vteřiny. Foxová byla také jednou penalizována za dotyk branky.

I Galušková měla jeden „šťouch“, ale časem na nejrychlejší nestačila a mezi deseti finalistkami byla devátá. Barbora Valíková obsadila v semifinále 23. příčku.

V neděli budou na trojském kanálu závodit kategorie C1. Na kánoi se představí opět Fišerová i sestry Martina a Gabriela Satkovy, v mužském semifinále jsou obhájce pražského pohárového zlata Lukáš Rohan a Václav Chaloupka s Vojtěchem Hegerem.

Světový pohár bude za týden pokračovat v Krakově.

Úvodní závod SP ve vodním slalomu v Praze:

Muži:

K1: 1. Kauzer (Slovin.) 95,54 (0 trest. sekund), 2. De Gennaro (It.) -0,95 (2), 3. Dougoud (Švýc.) -1,74 (0), 4. Prskavec -2,03 (2), …v semifinále 14. Přindiš, 22. Tunka (všichni ČR).

Ženy:

K1: 1. Foxová (Austr.) 103,91 (2), 2. Liliková (Něm.) -0,89 (2), 3. Prigentová (Fr.) -1,42 (0), … 5. Fišerová -3,18 (2), 9. A. Galušková -9,67 (2), v semifinále 23. Valíková (všechny ČR).

  Cyklista Bábek je mistrem Evropy na kilometru s pevným startem

ČTK

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..