Studenti letní brigádu seženou snadno, Ukrajinci obsadili jen některé pozice

Nabídka letních brigád v Jihomoravském kraji převyšuje poptávku ze strany vysokoškolských studentů. Ukrajinští pracovníci z řad uprchlíků pokryli jen některé pozice. Studentům shánění brigád nijak výrazně nezkomplikovali, protože Ukrajince mnohdy brzdí jazyková bariéra a složitější byrokracie, shodují se personální agentury oslovené ČTK.

„Očekává se, že letos některé pozice bez nutnosti plynné znalosti češtiny pomohou vykrýt ukrajinští pracovníci, nebude jimi ale možné obsadit všechny nabízené brigády,“ uvedla Jana Lekešová z inzertního portálu Fajn-brigady.cz.

Poptávka po sezonní letní brigádě v Brně u vysokoškoláků klesá. Mnozí pracují při studiu během akademického roku a v létě si hledají brigádu spíše v místě bydliště. „Ti, kteří chtějí pracovat, si většinou najdou práci během studia, kde mají jistější a výhodnější možnosti,“ sdělila majitelka Brněnské personalistiky Jaroslava Ester Evangelu.

Studenti mají zájem zvláště o práci vztahující se k jejich oboru. „V posledních dvou letech si zhruba 40 procent studentů vybírá brigádu podle nabízené mzdy, zbylých 60 procent se zajímá i o práci, která jim může usnadnit hledání zaměstnání po dokončení studií,“ řekl Petr Jarolím z personální a pracovní agentury Axial.

Vyhledávané brigády jsou v administrativě a marketingu. „Snažila jsem se najít brigádu v ekonomickém oboru, což nebylo ani tolik těžké, protože nabídek je hodně. Každý den vidím na stránkách nové a jiné pracovní nabídky, mnoho z nich je na studenta poměrně dobře placených,“ řekla studentka Ekonomicko-správní fakulty Masarykovy univerzity Iva Prečanová.

Dlouhodobou brigádu si našla i studentka Filozofické fakulty Masarykovy univerzity Barbora Súkupová. „Zkombinovat brigádu se studiem není úplně snadné. Snažím si přizpůsobit i rozvrh, když si zapisuji předměty,“ řekla.

Pracovní nabídky přebývají ve výrobě, ve skladech a v obchodech. „Ukrajinští pracovníci pokryli zejména nekvalifikované nabídky práce,“ řekla Evangelu.

  TSLA, nebo TLSA? Neznámé akcie posilují díky omylům investorů

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com