Stovky lidí přišly na zahájení výstavy ruské vojenské techniky

Stovky lidí se dnes večer na pražské letenské pláni přišly podívat na zahájení výstavy vojenské techniky ruské armády, kterou Ukrajina během současného válečného konfliktu zneškodnila. K vidění jsou například poničený tank T-90, protitankový komplet Šturm či protiletadlový systém Buk. Výstava potrvá do 24. července.

Výstavu do Prahy přivezlo ukrajinské ministerstvo vnitra, které tím chce připomenout válečné hrůzy, které ruská invaze na Ukrajinu přinesla. Součástí expozice jsou tank T-90, protitankový komplet Šturm, protiletadlový systém Buk nebo některé z více než 3000 raket a střel vypálených ruskou armádou na ukrajinská města, sdělila mluvčí ukrajinské ambasády v Praze. U techniky dále stojí nákladní vozy s velkoplošnými obrazovkami, které během zahájení promítaly některé záběry z konfliktu či ukrajinské motivy.

Zahájení výstavy se vedle českého ministra vnitra Víta Rakušana (STAN) nebo pražského primátora Zdeňka Hřiba (Piráti) zúčastnila také eurokomisařka pro vnitřní věcí Ylva Johanssonová. Ve svém projevu ocenila solidaritu české společnosti s ukrajinskými uprchlíky. Za pomoc z Česka poděkoval rovněž ukrajinský ministr vnitra Denys Monastyrskyj. Mezi posluchači byli vedle českých návštěvníků také desítky Ukrajinců.

Výstava potrvá do 24. července, už předtím byla ruská technika k vidění například ve Varšavě.

  Česko má tři případy koronaviru: Podezření je i na Hradecku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com