V Praze a další desítce měst se bude demonstrovat proti vládě

V Praze a na asi desítce dalších míst v Česku se dnes chystají demonstrace proti vládě Petra Fialy (ODS). Protestní akci nazvanou Česká republika na 1. místě pořádají Jiří Havel a Ladislav Vrábel, kteří stáli i za demonstrací, které se na začátku září v Praze zúčastnilo asi 70.000 lidí.

Vrábel je podle dřívějších informací serveru Aktuálně.cz v insolvenci a dluží tři miliony korun. Po minulé demonstraci si jej podle serveru předvolal soud a žádal vysvětlení, co Vrábel udělal se statisíci, které mu na podporu akce zaslali příznivci.

Hlavní demonstrace se uskuteční od 14:00 opět na pražském Václavském náměstí, další se chystají například v Brně, Plzni, Liberci či Českých Budějovicích. V Ostravě se demonstrace zúčastní mimo jiné předseda opoziční SPD Tomio Okamura a další zástupci tohoto hnutí. V Moravskoslezském kraji je protest naplánován rovněž v Karviné a Havířově.

Organizátoři, kteří sami sebe označují za politicky nezařazené občany, podle webupožadují mimo jiné to, aby ČR zajistila přímé smlouvy s Ruskem o dodávkách plynu za nízké ceny. Odmítají přijetí eura a chtějí, aby ČR byla vojensky neutrální zemí. Mezi dalšími požadavky je také potravinová nezávislost Česka, dobrovolnost očkování, „osvobození“ tuzemského průmyslu od „závislosti“ na zahraničních společnostech.

Mezi podporovali jsou mimo jiné poslanec SPD Jiří Kobza, předsedkyně hnutí Trikolora Zuzana Majerová, kandidát komunistů na prezidenta Josef Skála, ekonom a děkan Národohospodářské fakulty Vysoké školy ekonomické v Praze Miroslav Ševčík či právnička Jana Zwyrtek Hamplová.

ČTK

  Senát: Pokud Zeman zvládne jmenovat vládu, může úřadovat i z lůžka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com