Lipavský: ČR neplánuje odvolat diplomaty a uzavřít mise na Ukrajině

seznamzpravy.cz

Česká republika neplánuje odvolat své diplomaty z Ukrajiny a dočasně uzavřít svá diplomatická zastoupení v zemi, zejména ambasádu v Kyjevě. Agentuře Ukrinform to řekl český ministr zahraničí Jan Lipavský. Ukrajinu dnes zasáhly rozsáhlé ruské raketové útoky, na ukrajinská města bylo vypáleno více než 80 střel.

„Naše velvyslanectví v Kyjevě funguje. Byla přijata všechna nezbytná opatření. Velvyslanectví chrání bezpečnostní tým, který svou práci koordinuje s ukrajinskými složkami,“ uvedl šéf české diplomacie. Jak dodal, evakuaci personálu ambasády v souvislosti s dnešními útoky neplánuje.

Připomněl nicméně, že již od začátku ruské invaze na Ukrajinu Praha doporučila všem občanům České republiky Ukrajinu a Rusko opustit. Toto doporučení zůstává podle Lipavského i nadále v platnosti a Česko situaci na Ukrajině stále bedlivě sleduje.

Kromě velvyslanectví v Kyjevě má Česká republika na Ukrajině ještě generální konzulát ve Lvově, vyplývá ze internetových stránek ministerstva zahraničí. Honorární konzuláty v Dnipru a Charkově jsou dočasně uzavřené.

ČTK

  Vláda přitvrdí: Nouzový stav zřejmě už zítra, Vojtěch chce zakázat vánoční trhy

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com