V sobotu přibylo 338 případů covidu, je to nejnižší sobotní nárůst od června

spadia.cz

V sobotu přibylo v Česku 338 potvrzených případů covidu, což je nejnižší sobotní nárůst od konce června. Ve srovnání s minulým týdnem je to pokles o 235 nakažených. Epidemie v zemi zpomaluje od začátku října. Ubývá také hospitalizovaných, v současnosti je s koronavirem v nemocnicích 1215 pacientů. Vyplývá to z údajůministerstva zdravotnictví.

Klesá také zájem o testování. Zdravotníci v sobotu udělali přibližně 1800 testů, o třetinu méně než před týdnem. Pozitivita zůstala stejná jako minulou sobotu u preventivních testů a epidemiologických testů, které se dělají kvůli kontaktu s nakaženým. U nejčastějších diagnostických testů, které podstupují lidé s příznaky, klesla pozitivita zhruba na 23 procent.

Na 100.000 obyvatel připadá v posledních sedmi dnech 129 nakažených. Takzvané incidenční číslo se také vytrvale snižuje. Nejvyšší zůstává v Praze, kde na 100.000 obyvatel v uplynulém týdnu připadá 150 případů nákazy. Naopak v Moravskoslezském kraji má incidence hodnotu 94, nejméně v Česku. Pod stovku se dostala ještě v Karlovarském kraji.

Počet hospitalizovaných se od pondělí snížil téměř o 800 a je jich nyní nejméně od 25. září. V těžkém stavu je 60 pacientů.

Od začátku epidemie v březnu 2020 bylo v Česku potvrzeno přes 4,14 milionu případů nákazy koronavirem. Do tohoto počtu nejsou zahrnuty případy, kdy se někdo nakazil opakovaně. Podezření na opakovanou infekci eviduje ministerstvo zdravotnictví 349.574. S nákazou dosud zemřelo 41.380 lidí.

Očkovat proti covidu se v sobotu nechalo 1313 lidí, zhruba o 200 více než před týdnem. Většina lidí si nyní chodí pro posilující dávky. První posilující dávku v sobotu dostalo 142 zájemců, druhou posilující dávku 1146 zájemců.

Proti koronaviru bylo v Česku plně očkováno přes 6,89 milionu lidí. První posilující dávku dostalo více než 4,3 milionu lidí a druhou 444.514 lidí. Očkování je podle ministerstva zdravotnictví ochranou před těžkým průběhem nemoci a úmrtím na covid-19.

  Při cestě ze zahraničí do ČR autem už nebude potřeba test

Zdroj: ČTK

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com