Zeman se sejde s Babišem v Lánech, o čem budou jednat, politici nesdělili

Premiér Andrej Babiš a prezident Miloš ZemanPremiér Andrej Babiš a prezident Miloš Zeman | FOTO: ČTK

Prezident Miloš Zeman se dnes odpoledne sejde s předsedu opozičního hnutí ANO Andrejem Babišem. Bližší informace k plánovanému obsahu jednání na zámku v Lánech Hrad neoznámil. Expremiér Babiš v pátek uvedl, že má s hlavou státu spousty témat k probírání, konkrétní ale nebyl.

S prezidentem Zemanem se Babiš jako premiér scházel na pravidelných měsíčních setkáních. „Teď už jsem sice v opozici, ale osobně jsem ho neviděl přesně rok. Máme proto spousty témat k probírání,“ napsal Babiš ČTK bez bližších detailů.

Podle dostupných informací Babiš Zemana naposledy navštívil 15. listopadu loňského roku v Ústřední vojenské nemocnici, kde byl prezident hospitalizován. Při zhruba půlhodinové schůzce řešili mimo jiné situaci po sněmovních volbách. Zeman chtěl původně pověřit Babiše sestavením vlády, šéf ANO to ale odmítl. Kabinet nakonec utvořili vítězná koalice Spolu (ODS, KDU-ČSL, TOP 09) a Piráti se STAN.

Dnešní jednání Zemana s Babišem v Lánech se koná den před tím, než hnutí ANO oznámí svého kandidáta na prezidenta. O nástupci Miloše Zemana rozhodnou voliči v lednu příštího roku, funkce se nový prezident ujme začátkem března.

Babiš dosud kandidaturu nevyloučil, ani nepotvrdil. V průzkumech veřejného mínění předseda ANO figuruje jako možný vážný kandidát na nejvyšší ústavní funkci.

V září Babiš v rozhovoru s ČTK řekl, že hnutí má čtyři možné uchazeče. Jsou jimi šéfka klubu Alena Schillerová, první místopředseda hnutí Karel Havlíček a bývalý šéf Sněmovny Radek Vondráček. Čtvrté jméno prozradit nechtěl. Některá média hovořila o tom, že dalším zvažovaným kandidátem ANO byl velvyslanec v Izraeli a bývalý ministr zahraničí, obrany či kultury Martin Stropnický.

ČTK

  Centrem Prahy odpoledne prošlo shromáždění až 300 lidí na podporu Palestinců

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com