Zastupitelstvo Prahy má nové složení, jeho členové dnes složili slib

Zastupitelstvo Prahy má nové složení, když zvolení zastupitelé v úvodu dnešního ustavujícího jednání složili své sliby. Následně předsedající primátor Zdeněk Hřib (Piráti) vyhlásil hodinovou pauzu, na které předsedové klubů projednají další průběh schůze. Podle dosavadních informací dnes ještě zastupitelé primátora a další členy vedení metropole nezvolí, protože strany stále nedosáhly dohody o koalici. Koalice Spolu (ODS, TOP 09, KDU-ČSL) proto navrhuje poté přerušit jednání do 24. listopadu.

Zastupitelé své sliby složili stávajícímu primátorovi Hřibovi, který spolu s dalšími radními zůstane ve funkci do zvolení nového vedení. Hřib pak slib složil lídrovi koalice Spolu (ODS, TOP 09, KDU-ČSL) Bohuslavu Svobodovi jako nejstaršímu zvolenému zastupiteli. Následovala státní hymna v podání členek Symfonického orchestru hlavního města Prahy FOK.

Předsedové klubů se sešli již před jednáním, další pauza poslouží k projednání podrobností o programu jednání. Podle návrhu koalice Spolu by dnes zastupitelé měli schválit jen několik neodkladných materiálů a zvolit členy tří ze zákona povinných výborů, kterými jsou finanční, kontrolní a školský výbor. Ustaveni by pak měli být rovněž tzv. pověřenci výborů z řad zastupitelů a schváleni zástupci Prahy pro městskou policii, územní plán a výkon akcionářských práv v městských firmách.

Zástupci dosluhující koalice Pirátů, Prahy Sobě a Spojených sil pro Prahu (TOP 09, STAN a KDU-ČSL) navrhli schválit dokumenty týkající se evropských dotací pro městské části a mezinárodního veletrhu Mipim, které podle nich nesnesou odkladu. Spolu pak chce dnes probrat také audity firem souvisejících s kauzou Dozimetr a uložit dosluhující radě, aby rozhodovala pouze o neodkladných záležitostech. Zásadní je také rozpočet pro příští rok, který nicméně zástupci Spolu navrhli projednat až 24. listopadu.

Komunální volby v Praze letos vyhrála koalice Spolu, v 65členném zastupitelstvu získala 19 mandátů. Druhé skončilo ANO se 14 mandáty. Třetí Piráti budou mít 13 zastupitelů. Čtvrtá Praha Sobě má 11 mandátů, pět zastupitelů bude mít na pátém místě STAN. Šesté je SPD se třemi mandáty.

  Ve volebním modelu pro ČT má Nerudová 27 %, Babiš a Pavel shodně 26,5 %

ČTK

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com