V Chersonské oblasti bylo odhaleno 400 válečných zločinů, řekl Zelenskyj

globe24.cz

Vyšetřovatelé odhalili v osvobozené Chersonské oblasti přes 400 ruských válečných zločinů a nalezli těla vojáků i civilistů, uvedl ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj. „Stabilizovat“ se podle něj podařilo 226 obcí, ve kterých žije více než 100.000 obyvatel. I nadále pokračují zatýkání ruských vojáků a žoldnéřů, dodal Zelenskyj ve svém pravidelném večerním projevu.

„Snažíme se obnovit komunikace, internet, televizi. Děláme všechno pro to, abychom co nejdříve obnovili dodávky elektřiny a vody,“ uvedl ukrajinský prezident. „Znovu začne fungovat i doprava a poštovní služby, sanitky i zdravotnictví,“ dodal. Obyvatele Chersonské oblasti nicméně znovu varoval, aby byli velmi opatrní, protože situace v regionu je stále velmi nebezpečná. „Zaprvé, jsou tam miny. Bohužel jeden z expertů při jejich odstraňování zemřel a další čtyři utrpěli zranění. Vyzývám všechny obyvatele Chersonu, aby byli opatrní a ihned informovali o všech nebezpečných předmětech,“ doplnil.

Šéf ukrajinské prezidentské kanceláře Kyrylo Tymošenko v této souvislosti na telegramu informoval, že v jedné z osvobozených obcí v Chersonské oblasti najelo dnes auto na minu a při výbuchu utrpěli zranění čtyři lidé, včetně jedenáctiletého dítěte. „Ruští teroristé po sobě zanechali mnoho min. Neúnavně vás žádáme, abyste byli opatrní a nejezdili po silnicích, které ještě nebyli zkontrolovány odborníky,“ dodal Tymošenko.

Ve svém projevu ukrajinský prezident zmínil i situaci na bojišti v Doněcké oblasti. „Boje v Doněcké oblasti jsou stejně intenzivní jako v předchozích dnech. Počet ruských útoků neklesl. Odvaha a statečnost našich bojovníků je ale nejvyšší, jaká může být. Nedovolíme jim přejít přes naši obranu,“ dodal Zelenskyj.

ČTK

  Putinova "práce" v taxislužbě: jaká je ve skutečnosti (foto)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com