Lavrov předčasně odjel ze summitu G20

irozhlas.cz

Ruský ministr zahraničí Lavrov odjel ze summitu G20 na Bali ještě před jeho koncem a oficiálním přijetím závěrečného prohlášení, informovala ruská státní agentura TASS. Schůzka nejvyšších představitelů hlavních světových ekonomik skončí ve středu.

„Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov v úterý dokončil svůj program na summitu G20 na Bali. Jeho letadlo odletělo z mezinárodního letiště v Denpasaru do Ruska,“ informoval TASS.

Lavrov na summitu zastupoval prezidenta Vladimira Putina, který podle Kremlu na Bali nemohl přijet z časových důvodů. Šéf ruské diplomacie se zúčastnil mnoha jednání a schůzek. Uvedl také, že závěrečné prohlášení je prakticky hotové a obsahuje podle něho jak pohled Západu, tak Ruska na válku na Ukrajině.

Podle ruské státní televize byl ministrův dřívější odjezd naplánován už dříve. Proč tomu tak bylo, ale televize neuvedla. Lavrov se stejně zachoval i při jednání poslední Rady bezpečnosti OSN, kdy vystoupil s krátkým projevem, sebral se a odešel ze sálu, zatímco hovořili ostatní.

Lavrov v pondělí obvinil vládu v Kyjevě, že protahuje řešení konfliktu na Ukrajině a stanovuje nerealistické podmínky pro mírová jednání. Řekl, že čím déle bude Ukrajina odmítat jednání, tím těžší bude dosáhnout dohody.

novinky.cz

  Srážka vlaků v Indii, nejméně 288 mrtvých a 900 zraněných

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com