Zeman přivítal na Pražském hradě slovenskou prezidentku Čaputovou

Prezident Miloš Zeman dnes dopoledne přivítal na Pražském hradě slovenskou prezidentku Zuzanu Čaputovou. Na twitteru o tom informoval mluvčí Hradu Jiří Ovčáček. V Česku má Čaputová program na celý den, mediální výstup po jednání se Zemanem není v plánu.

Odpoledne  Čaputová diskutovala se studenty Fakulty sociálních věd Univerzity Karlovy. Večer pak položí kytici k památníku na pražské Národní třídě a připomene si tak výročí sametové revoluce.

Čaputová navštívila Česko ve stejný termín i loni. Tehdy hospitalizovaného Zemana navštívila v Ústřední vojenské nemocnici a hovořila s ním o pandemické i vnitropolitické situaci v obou zemích. Večer také uctila památku výročí revoluce z roku 1989 na Národní třídě.

Do České republiky vedla také úplně první zahraniční návštěva Čaputové v prezidentském úřadu v červnu 2019. Od té doby byla v ČR ještě šestkrát. Naposledy letos na konci května jednala na Hradě se Zemanem a v pražské Resslově ulici uctila památku československých parašutistů Jozefa Gabčíka a Jana Kubiše, kteří před 80 lety uskutečnili atentát na zastupujícího říšského protektora Reinharda Heydricha.

ČTK

  Dohoda o Turówu je podle Greenpeace protiprávní, zásoby vody neochrání

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com